З історії соціального страхування
Зародження страхування в Україні припадає на 90-тіроки XIX століття, коли в Південному регіоні у 1899р. почало діяти Одеське товариство взаємного страхування фабрикантів та ремісників від нещасних випадків з їх робітниками і службовцями.
У1903 р. був прийнятий закон про допомогу робітникам і службовцям, що ; потерпіли від нещасних випадків на виробництві. Цей закон заклав підвалини І страхування працівників на випадок травм і захворювань.
У1917 p. у зв'язку зі зміною державного у строю т а громадянською війною цей вид страхування припинив існування і був відновлений тільки у 1921 р.
3 1933 р. соціальне страхування почало перетворюватись на соціальне забезпечення, що було притаманне країні з державною формою власності [12,1].
Система соціального страхування та пенсійного забезпечення, що діє в Україні, включає в себе:
• пенсійну систему;
• соціальне страхування на випадок безробіття;
• соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;
• соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
За даними Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду, системою соціального страхування та пенсійного забезпечення за станом на 1 січня 2002 р. було охоплено близько 21 млн застрахованих осіб та 14,4 млн пенсіонерів, або 72 % населення України [12].
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 623;