Пенсійна система
Особливостями пенсійної системи в Україні є те, що вона являє собою солідарну Пенсійну систему, а також не є страховою системою повною мірою, оскільки передбачає виплату соціальних пенсій особам, які не були застрахованими э цій системі, тобто не сплачували внесків, до того ж пенсії окремим категоріям населення, як, приміром, військовослужбовцям, сплачуються за рахунок державного бюджету. Такі особливості обумовлені тим, що існуюча наразі пенсійна система залишилася Україні у спадок з часів Радянського Союзу і її характеристики були обумовлені суспільно-економічним устроєм. Таким чином, вона є радше системою пенсійного забезпечення, а не страхування. На цей нас пенсійне забезпечення в Україні регулюється Конституцією України, міждержавними угодами та 22 законодавчими актами України.
Реалізацію державної політики в сфері пенсійного забезпечення здійснює Міністерство праці та соціальної політики. Управління фінансами пенсійного забезпечення здійснюється через ^Пенсійний фонд України. За даними Міністерства праці та соціальної політики України, за станом на 1 січня 2002 р. 96,12 % пенсіонерів одержували пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» 1991 р. [12,27]. Цим законом передбачено такі види пенсій:
пенсії за віком;
пенсії по інвалідності;
пенсії у разі втрати годувальника;
пенсії за вислугу років;
соціальні пенсії.
В Україні діє ряд інших законів, за якими призначаються пенсії працівникам державних наукових установ, державним службовцям, депутатам, військовослужбовцям, прокурорам, суддям, журналістам, громадянам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до сучасних демографічних та економічних переду мин, и Україні триває процес реформування пенсійного забезпечення в напрямку запровадження загальнообов'язкового пенсійного страхування та додаткового недержавного пенсійного забезпечення
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 541;