Обгрунтування раціональних технологічних режимів отримання йогурту
Виготовлення йогруту буде проводитися за класичною технологією. Температурні режими та етапи виробництва не змінюються. Тільки замісь звичайної закваски буде вноситься закваска «VIVO», а після сквашування до охолодженого згустку буде додано лактат магнію та екстракт гібіскусу.
Існує 2 способи виробництва йогурту: термостатний та резервуарний.
Резервуарний – це спосіб виробництва, під час якого сквашування молока та визрівання йогурту відбувається у резервуарах з подальшим фасуванням у споживчу тару. За термостатним способом сквашування молока та визрівання йогурту відбувається в спеціальних камерах у споживчій тарі. Ми обираємо резервуарний спосіб виробництва, тому що він має ряд переваг. Застосовуючи цей спосіб зменшуються витрати ручної праці, для виробництва продуктів не потрібні термостатні камери, а значить, зменшуються виробничі площі.
Опис апаратурно-технологічної схеми виробництва йогурту
Проводять прийом і підготовку молока незбираного. Потім його нормалізують за вмістом жиру в резервуарі 3 і направлють на теплову і механічну обробку. Підігріте в секції регенерації пластинчастої установки 5 молоко очищують на сепараторах-молокоочисниках 6. Потім його пастеризують і направляють в гомогенізатор 7. Після витримки молока при температурі пастеризації у витримувачі 8 його охолоджують до температури заквашування в теплообмінному апараті 5 і подають в резервуар 9 для сквашування и утворення згустку. Після охолодження згустку в нього насосом дозатор 12 вноситься лактат магнію та насосом дозаторм 14 вноситься екстракт гібіскусу. Йогурт охолоджують в пластинчастому охолоджувачі 17. Готовий продукт насосом 16 направляють на розлив у тару у фасувальному апараті 18.
Апаратурно-технологічна схема виготовлення йоду наведена у додатку 1.
Дата добавления: 2015-06-05; просмотров: 1340;