ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ. Вивчити схеми та принцип роботи аналогових компараторі на операційних підсилювачах, області застосування
ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ
Вивчити схеми та принцип роботи аналогових компараторі на операційних підсилювачах, області застосування. Проаналізувати залежності форми вихідного сигналу від вхідного сигналу. Визначити вигляд вихідного сигналу при синусоїдальній, прямокутній та трикутній формах вхідних сигналів.
Проведення досліджень
Дослідження схеми компараторів
1. Зібрати схему компаратора для порівняння однополярних сигналів без гістерезіса. Дослідити роботу пристрою, для цього змінюючи потенціометром рівень вхідного сигналу від джерела живлення при .
2. Подати на вхід компаратора синусоїдальний сигнал відповідної амплітуди від задаючого генератора (f=1000 Гц). Переконатись в правильності функціонування схеми. Зарисувати часові діаграми роботи компаратора за допомогою осцилографа.
3. Визначити поріг чутливості наступним чином. Задаючи малі прирости напруги на вході і вимірюючи прирости напруги на виході в діапазоні напруг переключення.
4. Визначити час переключення наступним чином. Подати на вхід компаратора змінний сигнал прямокутної форми частотою (f=1000 Гц). Поступово змінюючи частоту вхідного сигналу визначити частоту при якій перемикання не відбувається. Половина періоду цього сигналу буде часом переключення компаратора.
5. Зібрати схему компаратора для порівняння однополярних сигналів з гістерезісом. Дослідити роботу пристрою аналогічно пунктам 1-4.
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Назвіть основні особливості побудови компараторів на ОП.
2. Чому в компараторах, як правило, не використовують негативні зворотні зв‘язки?
3. Як можна підвисити завадостійкість компараторів?
4. Як відбувається в компараторах формування потрібних значень і ?
5. Накресліть схему двухпорогового компаратора і часові діаграми його роботи?
Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 603;