Підготовка поверхні під штукатурку
Для кращого зчеплення із штукатуркою гладкі бетонні та кам'яні поверхні насікають за допомогою пневмо- або електричного інструмента — зубила, молотка, скарпеля.
Перед оштукатуренням (тинькуванням) поверхню очищують від пилу, жирових плям сталевими щітками, скрібками, обдуванням стисненим повітрям, піскоструйним апаратом.
Місця з'єднань з різних матеріалів (дерево-бетон, дерево-цегла, цегла-бетон) набивають металевою сіткою. Це роблять ще й тоді, коли необхідно стовщити намет: у місцях проходження каналів, прихованої проводки, при великих западинах на поверхні тощо.
До залізобетонних поверхонь сітку кріплять за випуски арматури або до дерев'яних пробок.
Дерев'яні поверхні оббивають дранкою, яку набивають готовими щитами.
Дранки в щитах повинні розташовуватися на стіні під кутом 45одо горизонту, що забезпечує краще зчеплення з розчином. Для звуко- і теплоізоляції під дранку набивають повсть, рогожу тощо.
Щоб отримати рівні площини поверхні провішують за допомогою маяків і марок (Рисунок 8.4). Одночасно провішування дозволяє визначити товщину штукатурного шару. Для цього в точці, що виступає найбільше на площині, встановлюють марку (це найчастіше цвях або гіпсова наліпка) таким чином, щоб верх цвяха або наліпки позначав загальну товщину оббризка й грунту (без накривки). Правильність встановлення марок вивіряють виском або ватерпасом.
При виконанні поліпшеної або високоякісної штукатурки влаштовують маяки, що являють собою смуги завширшки 4...6 см (див. Рисунок 8.5), що визначають проектне положення поверхні, що обробляється. Вони виконуються з розчину, але можуть бути з дерев'яних рейок або металевих кутників.
Починають, як правило, зі стелі. Для визначення товщини штукатурки з протилежних кутів стелі натягують по діагоналі два шнури (див. Рисунок 8.4б).
На стелі марками правлять головки цвяхів, які забивають через 1...1,5 м. Шнур натягують між двома протилежними марками. Марку роблять з гіпсу, в який вставляють цвях.
У верхній частині стіни на відстані приблизно 30 см від кута забивають цвяхи. До головки прикладають висок і по ньому на відстані 30 см від підлоги другий штукатур забиває другий цвях. По діагоналях і периметру натягують шнури і по їх рівню забивають інші цвяхи. Таким чином встановлюють проміжні марки.
Потім приступають до улаштування маяків з штукатурного розчину. Маякам придають форму смуг і розміщують по лініях розташування марок. Лицьову поверхню маяків ретельно розрівнюють правилом (Рисунок 8.5).
Після улаштування маяків цвяхи з марок витягують, марки з гіпсу вирубають, а їх місця заповнюють через 1,5...2 м по довжині стіни.
Для зменшення трудомісткості застосовують дерев'яні і металеві маяки. Їх встановлюють за допомогою цвяхів, інвентарних затискачів або металевих штирів, які забивають в поверхню стіни. По маяках розчин розрівнюється дерев'яним правилом.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 946;