Мета робіт.Підготовка родовища або його частини до промислового освоєння. Визначення вихідних даних для опрацювання технічного проекту розробки родовища.
Об'єктами розвідувальних робіт можуть бути попередньо розвідані родовища (ділянки) корисних копалин, що рекомендовані до розвідки за позитивними результатами пошуково-оцінних робіт, попередньо розвідані ділянки родовищ корисних копалин, що розробляються, родовища (ділянки) корисних копалин, що розвідані раніше й з різних причин не залучені до промислового розроблення.
Розвідувальні роботи можуть проводитись неодноразово на об'єктах, що розвідувались раніше, відповідно до обгрунтованої потреби в додатковому вивченні наявних запасів корисних копалин. Ділянки родовищ корисних копалин, щ передбачаються розроблятися окремими суб'єктами підприємницької діяльності, розглядаються як окремі об'єкти розвідувальних робіт.
Марганцеві руди – це природні мінеральні утворення, що містять марганець у таких сполуках і концентраціях, за яких їх промислове використання є технічно можливим й економічно доцільним. Марганець в рудах присутній у вигляді різноманітних оксидних сполук, карбонатів, силікатів.
Найбільше промислове значення мають оксидні руди, в яких головними рудними мінералами виступають оксиди і гідроксиди марганцю: піролюзит, псиломелан, манганіт, брауніт та ін. Вони інтенсивно використовуються в промисловості, оскільки мають високий вміст марганцю (25-30%) та легко збагачуються. Концентрати оксидних руд є високоякісною сировиною, що придатна для виготовлення феромарганцю і для хімічної промисловості.
Другорядне значення мають карбонатні руди, складені переважно карбонатами марганцю: кальцієвим родохрозитом, манганокальцитом, олігонітом з вмістом марганцю 20-25%. Промисловістю ці руди використовуються в невеликих масштабах через низький вміст марганцю, важку збагачуваність й високу собівартість концентратів, однак їх частка у виробництві марганцю невпинно зростає. Силікатні вміщують багато кремнезему, механічно важко збагачуються і тому видобуваються обмежено. Оксидно-карбонатні руди є перехідним типом між оксидними і карбонатними. Вони представлені як оксидами (манганітом, піролюзитом, псиломеланом), так і карбонатами (родохрозитом, манганокальцитом) марганцю, вміст якого становить близько 25%.
Окиснені руди утворюються в зонах окиснення родовищ оксидних, карбонатних, силікатних та інших типів руд. Вони складені оксидами і гідроксидами марганцю, що стійкі в зонах окиснення. Вміст марганцю в них понад 40%. Видобуваються в значних кількостях. З фізичних характеристик марганцевих руд найважливіше значення мають розмірність матеріалу, ступінь тріщинуватості руд, їх опір роздавлюванню, пористість і вологоємність та інші параметри.
Природні марганцеві руди звичайно збагачують, отримуючи концентрати – товарні руди. Збагачення виконується шляхом початкового дроблення і промивки з наступним застосуванням гравітаційних, магнітних і флотаційних методів. Металургійна промисловість використовує товарні руди з вмістом марганцю 25-56%.
Об'єм світових запасів марганцевих руд за оцінками USGS на початок 2011 року склав 647 млн.тонн. Світові запаси по країнах розподілені в наступному співвідношенні. На частку України припадає 22% запасів, на частку ЮАР – 19%, на частку Бразилії 17%, на частку Австралії 14%, на частку Індії – 9%. Менше 9% світових запасів містять Габон, Китай, Мексика. Запаси Росії складають 3% від світових, за змістом марганцю.
Рис. 1 Порівняльна характеристика запасів марганцю в Україні, %
Світова здобич марганцю в 2010 році збільшилася на 33,1% до 47,2 млн.тонн. Найкрупнішими виробниками товарної марганцевої руди є Китай (близько 36%), ЮАР (13%), Австралія (12%), Габон (8%). У 2010 році світове виробництво марганцевих сплавів зросло на 25% до 14,6 млн.тонн. Основну частку в світовому виробництві марганцевих сплавів займає силикомарганец з часткою у виробництві 59,5% в 2010 році.
Руди марганцю видобуваються, головним чином, відкритим способом; застосовуються також і підземні способи розробки. Основні обсяги видобутку зосереджені в 10 країнах світу (табл. 1.11). Щорічний світовий видобуток в 1996-2000 рр. становив від 1.7 до 24.3 млрд т.
Таблиця 1.2.
Світове виробництво руд марганцю, тис т [Jones, 2002]
Найбільшими імпортерами товарних руд марганцю є Китай, Японія, Франція, а також Норвегія, Іспанія, Росія, Італія, Південна Корея, США.
Дата добавления: 2015-04-07; просмотров: 988;