Особливості виконання робіт в екстремальних умовах. Природно, що негативні температури найбільш впливають на виконання покрівельних робіт по влаштуванню рулонних та мастичних покрівель
Природно, що негативні температури найбільш впливають на виконання покрівельних робіт по влаштуванню рулонних та мастичних покрівель. Тому роботи по влаштуванню таких покрівель допускається виконувати при температурах повітря не нижче -20оС. Матеріали необхідно підготовляти відповідним чином: в теплому приміщенні вони відігріваються до позитивних температур, доставляння до місця використання здійснюється в утепленій тарі.
Покрівля з рулонних матеріалів в зимових умовах вкладається, як правило, з одного шару руберойду марки РМ або з одного шару толь-шкіри з фарбуванням його гарячою дьогтьовою мастикою. Основу такої покрівлі найчастіше виконують з гарячого асфальтобетону.
З встановленням позитивних температур вкладений шар покрівлі перевіряється й при необхідності ремонтується. Після цього можливе наклеювання останніх шарів рулонного килима у відповідності до проекту.
Наклеювання першого шару може здійснюватися при температурах мастик: гарячої бітумної — не нижче 180оС, холодної бітумної — не нижче 70оС, гарячої дьогтьової — не нижче 140оС. До місця використання мастики доставляються в термосах.
Наклеювання рулонних матеріалів в зимових умовах допускається: на основу із асфальтобетону — безпосередньо після його вкладання; на будь-яку іншу основу — попередньо підготовлену під наклеювання до настання негативних температур; на збірну основу — з попередньо огрунтованих плит. Поверхня основи перед наклеюванням має бути висушена й підігріта до позитивних температур.
Наклеювання на поверхні, що мають негативні температури та не відчищені від снігу, криги або на заледенілі основи — заборонене.
При влаштуванні покрівель з листів або штучних матеріалів вплив зимових умов на технологію виконання робіт менш значущий. Ці матеріали необхідно відчищати від снігу, криги тощо. Лати та інші основи також відчищаються від снігу та криги. Промазування щілин цементним розчином треба перенести до надходження теплого періоду й виконувати знизу (з горища).
Вплив позитивних температур на виконання робіт по влаштуванню покрівель незначний. Для запобігання стікання верхнього шару мастики під впливом сонячного розігріву рекомендується вживати посипки білого кольору або інші світловідбивні матеріали (наприклад, слюдяні). Посипку виконувати в ранкові або надвечірні часи, коли шар мастики застигає й може утримувати посипку.
8. Штукатурні роботи (тинькування)
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1018;