Контроль якості робіт
Виконання покрівельних робіт контролюється у відповідності до схем операційного контроля, що являються необхідною складовою частиною технологічних карт. Якість матеріалів перевіряють згідно ГОСТ і ТУ. Перевіряються правильність виконання окремих операцій і конструктивних елементів покріття. Результати перевірок заносять в журнал робіт. Складаються акти огляду прихованих робіт (Додаток 2).
Передо всім перевіряється відхилення від проектною нахила для скатних покрівель: воно не повинно перевищувати 5%. Особливо ретельно перевіряється влаштування приєднань до виступаючих конструкцій, розжолобків, воронок водостоків.
Нанесення розчинника повинно бути рівномірним по усій площі полотнища. Натяг полотнищ при їх укладанні на основу повинен знищити хвилястість та зморшки на поверхні матеріалу. Укладене полотнище не повинно мати хвиль і повітряних «мішків».
Якість приклеювання перевіряють відривом поволі одного шару від другого. Розрив повинен бути по картонній основі матеріалу. Іспит проводять не раніше, ніж за 48 годин після укладання покрівлі.
Якщо знайдено місце, де полотнище не приклеєне, то його проколюють ін'єктором і нагнітають розчинник (130 г/м2) і через 7...15 хвилин це місце притирають.
В килимі не повинно бути тріщин, раковин, розшарування і інших дефектів; посипка повинна бути великозерниста і в достатній кількості по всій поверхні верхнього шару покрівлі.
Штучні матеріали мають бути вкладені з необхідним напуском, добре закріплені до основи й щільно прилягати до неї. Сколи, тріщини, короблення не припускаються. Під час огляду знизу в покрівлі не повинно бути просвітів та отворів.
Водонепроникність покрівлі перевіряють шляхом заливання її водою або зразу після дощу.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 726;