Загальні положення. Значення бетону і залізобетону як найважливіших матеріалів для будівництва зростає

Значення бетону і залізобетону як найважливіших матеріалів для будівництва зростає. Ці матеріали забезпечують надійність та довговічність будівель і споруд, високі темпи їх зведення, економію грошових та трудових витрат.

Головними напрямками подальшої індустріалізації житлового і цивільного будівництва є постійне зменшення або усунення трудо- та матеріаломістких цегляних, крупноблочних або каркасно-панельних будівель і споруд.

Крупнопанельне домобудівництво не вирішує всіх проблем розвитку наших міст, наприклад, яскравих архітектурних рішень, урізноманітнених забудов районів тощо. Сьогодні не можливо створювати повноцінні міста - забудовані ансамблі без будівель і споруд з монолітного бетону чи залізобетону. Будівництво з монолітного бетону з використанням індустріальних методів зведення будівель стало одним з напрямків подальшої індустріалізації і цивільного будівництва, яке доповнює великопанельне домобудування. Це пояснюється наступним:

можливістю будівництва в районах, де немає поблизу підприємств збірного домобудування;

меншими капіталовкладеннями на будівництво виробничої бази у порівнянні з повнозбірним будівництвом;

технологічною гнучкістю, що дозволяє зведення будинків з великою кількістю поверхів та різноманітним плануванням;

більшою стійкістю будинків до сейсмічних дій і деформувань, які зв’язані з будівництвом на просадних ґрунтах і територіях, що підроблюються гірничими виробками.

Практика будівництва показує, що навіть на сьогоднішньому, досить низькому технічному рівні, монолітного домобудування його питома ресурсоємкість менша, ніж зведення будинків у збірному варіанті.

Певну перевагу має монолітне домобудування при масовому будівництві в сільський місцевості будинками садибного типу, де виробнича база менше впливає на виробничий процес, а малоповерховість будинків дозволяє ширше використовувати місцеві будівельні матеріали і економити цемент та енергоресурси (на виробництво, транспорт).

До недоліків монолітного будування слід віднести досить високу трудомісткість робіт (на 25…30% більшу, ніж на великопанельному будівництві), тривалість робіт і збільшення вартості робіт в зимових умовах.

По технологічним і конструктивним ознакам багатоповерхові будинки з застосуванням монолітного бетону можна віднести до трьох основних категорій:

цілком монолітні – в яких усі конструкції виконані з монолітного бетону;

збірно-монолітні – в яких стінки з монолітного бетону, а перекриття збірні, або поперечні носійні стіни і перекриття з монолітного бетону, а зовнішні стіни збірні;

збірно-монолітні каркасні будинки, в яких ядро жорсткості або перекриття з монолітного бетону, а каркас збірний (наприклад, метод улаштування перекрить – підйом поверхів або перекрить).

У вітчизняній практиці монолітного будівництва визначились такі три основні методи:

з використанням ковзної або підйомно-переставної опалубки;

з застосуванням великощитової та блочної опалубки;

з застосуванням об’ємно-переставної (тунельної) опалубки);

метод підйому перекрить і поверхів (нетрадиційний метод).

В малоповерховому будівництві застосовують, як правило, дрібнощитову та великощитову опалубку. Розробляти загальний проект будівлі та його архітектурно-планувальні, конструктивні та технологічні рішення треба комплексно з найтіснішими зв’язками між ними.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 674; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию, введите в поисковое поле ключевые слова и изучайте нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам понравился данный ресурс вы можете рассказать о нем друзьям. Сделать это можно через соц. кнопки выше.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2022 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.014 сек.