Розвиток основних видів туризму. В Карпатському регіоні Угорщини потужно розвивається оздоровчий туризм, адже країна багата на цілющі води

В Карпатському регіоні Угорщини потужно розвивається оздоровчий туризм, адже країна багата на цілющі води. У XVIII ст. тут сформувалися великі курорти, котрі, крім лікування, забезпечували і забезпечують повноцінний відпочинок. З близько 1300 відомих на сьогоднішній день джерел 80 знаходяться у Будапешті. Майже у 70 містах і селах на водах споруджено водолікарні, купальні, пляжі з термальними басейнами або бальнеологічні готелі.

На початку 70-х рр. ХХ ст. виняткові можливості Угорщини визнала ООН. Головним завданням того періоду стало сприяння розвиткові місцевих курортів.

У теплі літні місяці можна добре відпочити на берегах найбільшого в Центральній Європі озера Балатон, площа якого становить близько 600 км2. Вода тут прогрівається швидко, тому купатися в ньому можна з весни до пізньої осені. М’яка, трішки лужна вода озера поєднає в собі лікувальні дії вуглекислих і грязьових ванн. На озері створені прекрасні умови для прихильників вітрильного спорту, веслування, риболовлі. Взимку гості можуть покататися на ковзанах на балатонському льоду, фінських санях.

На північно-західному куточку озера Балатон знаходиться найбільший та найвідоміший курорт Угорщини – Гевіз. Знаменитим його зробило термальне озеро площею 4,7 га, глибиною 36 м. Влітку температура води зазвичай становить +33−34 °C, а найсуворіша зима не охолоджує її нижче +26 °C.

Потрібно відзначити також м. Балатонфюред, розташоване на північному березі озера Балатон. Саме його називають меккою хворих на серце, сюди приїжджають на лікування з усього світу. Даний курорт знаменитий своєю водою, якою лікують шлунково-кишкові захворювання та поліпшують периферичний кровообіг.

Приблизно за 30 км від Балатону та Гевізу знаходиться курорт Залакарош, що відзначається високою концентрацією розчинених мінералів − йоду, брому, фтору. Залакарош відвідують насамперед ті, хто бажає вилікувати хвороби органів руху та гінекологічні захворювання.

Потрібно згадати й про Лазню «Рудаш», збудованау у другій половині ХVІ ст. турецьким пашою Соколі Мустафом. Лазня отримує воду з трьох відомих джерел (Ювентус, Аттіла, Гунґарія) і 15 менших. Їх води помірно радіoактивні, містять кальцій, магній, сульфати, гідрокарбонати та фториди. Використовують воду, в першу чергу, для лікування хронічних захворювань органів руху. При внутрішньому прийомі вода допомагає хворим на хронічні катаральні захворювання шлунку та кишечнику, а також за наявності каменів в нирках та жовчному міхурі.

 








Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 666;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.