Основні поняття. У попередньому розділі було розказано про растр як про абстрактний математичний об'єкт
У попередньому розділі було розказано про растр як про абстрактний математичний об'єкт. При фізичній реалізації растрів виникають додаткові характеристики. Основний з них є Розв'язна здатність (англ. resolution) - кількість крапок фізичного растра в одиниці довжини. Найчастіше це
- ppi - пікселів на дюйм (англ. pixels per inch2)).
- Також уживаються терміни
- dpi - крапок на дюйм (англ. dots per inch). Правильно вживати стосовно принтерів, хоча широко використовується скрізь замість ppi.
- spi - проб на дюйм. (англ. samples per inch) Іноді вживається стосовно сканерів замість dpi.
У більшості випадків пікселі растра розташовані рівномірно по ширині й висоті, і для таких растрів розв'язна здатність однакова по ширині й висоті. Якщо це не так (для деяких принтерів і сканерів зокрема), то в цьому випадку звичайно пишуть "1200×2400 dpi", де 1200 - розв'язна здатність по горизонталі, а 2400 - по вертикалі. Також термін дозвіл уживається в іншому змісті - як розмір растра в пікселях. Наприклад, "дозвіл екрана дорівнює 1280×1024".
З погляду подання кольори важливі два параметри:
- Колірна гама, це поняття було уведено раніше;
- Динамічний діапазон (англ. dynamic range) - діапазон рівнів яскравості для даного пристрою. Це поняття прийшло із традиційної (плівкової) фото- і відеозйомки, у якій було однієї з важливих характеристик плівки. Важливо відзначити, що динамічний діапазон залежить як від характеристик пристрою відображення, так і від способу подання графічної інформації. Наприклад, типове подання кожного з компонентів кольору в RGB-Моделі 8 бітами, що дає всього 256 можливих рівнів яскравості.
Досить широкою колірною гамою володіють плазмені дисплеї й фотографічна плівка, а самий вузької - монохромний пристрої (на діаграмі кольоровості відповідна область вироджується в крапку) (див. мал. 1.9).
Для подання графічної інформації в пам'яті використовується термін Глибина кольору (англ. color depth) - кількість інформації для подання одного кольору. Виміряється в bpp - bits per pixel (англ. біт на піксель). Типові значення: 1 (монохромне зображення), 8, 16, 24, 48.
Більш докладно це поняття розглядається в розділі 2.4.
Дата добавления: 2015-04-03; просмотров: 694;