До немеханічного торгового устаткування відносяться: торгові меблі, для підсобних і складських приміщень, торговий інвентар та ін.
Немеханічне торгове обладнання класифікують за такими ознаками:
- за місцем використання;
- за способом установки;
- за призначенням;
- за товарним профілем;
- за матеріалом виготовлення;
- за методом продажу товарів;
- за характером виробництва.
За місцем використання – для торговельних залів магазинів, підсобних і складських приміщень, дрібнороздрібних підприємств.
За способом установки – пристінне (встановлюється по периметру торгового залу), острівне (встановлюється в центрі залу), навісне (на стінах торгового залу), вбудоване (у поглибленнях стін), вітринне (біля віконних вітрин).
За призначенням – для зберігання (стелажі, підтоварники), демонстрації товарів (вітрини, стенди), викладення і продажу товарів (гірки, прилавки, прилавки-вітрини), транспортування та продажу товарів (тара-обладнання), розрахунків з покупцями (касові кабіни), столи для пакування і перекладання товарів в сумки, тумбочки.
За товарним профілем – спеціалізоване (призначене для певних товарів – кондитерських виробів, хліба, овочів тощо), універсальне (для різних груп товарів).
За матеріалом виготовлення – металеве, дерев'яне, пластикове, комбіноване.
За методом продажу товарів – для продажу товарів з індивідуальним обслуговуванням покупців (з доступом лише з боку продавця); для продажу товарів методом самообслуговування (доступні покупцеві вітрини, прилавки); для продажу продовольчих товарів за попередніми замовленнями покупців (демонстраційні вітрини).
По характеру виробництва – експериментальне, серійне.
Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 1589;