Торговий інвентар

Важливим доповненням торгово-технологічного обладнання виробничих цехів ЗРГ є торговий інвентар – інструменти та прилади, які застосовуються для демонстрації і оброблення товарів під час обслуговування, а також для різних допоміжних і господарських операцій.

Правильно підібраний для кожної технологічної операції інвентар створює зручності в роботі персоналу, підвищує продуктивність праці, знижує витрати.

За місцем використання розрізняють інвентар для складських і підсобних приміщень, інвентар торгових залів, а також інвентар загального користування.

За призначенням торговий інвентар поділяється на такі основні групи: для відкривання тари, для перевірки якості продовольчих товарів, для підготовки товарів до продажу, для викладення і реклами, для реалізації товарів, для обслуговування покупців та ін.

Інвентар для відкривання тари включає: пристрої для зняття обручів, набійки бондарні, різні засоби для зняття цвяхів (молоток-обценьки, молоток-обценьки-ножиці, молоток-сокира-обценьки), господарські сокири, молотки і кліщі.

Рис. 4.10 Пробовідбірники: а – для сипких продуктів; б – для масла і сиру  
Як інструмент для розтину металевої тари використовують ключ для металевих бочок, за допомогою якого відкривають різьбові металеві пробки. Ключ влаштований у вигляді металевого стержня, кінці якого відігнуті під прямим кутом і мають форму квадрата.

Для розкриття лляних та паперових мішків, картонної тари, товарів в пакувальній тканині застосовують ніж для розтину м'якої тари.

Інвентар для перевірки якості продовольчих товарів включає в собі овоскоп-виноскоп, відбірники проб для сипких продуктів, пробовідбірник для сиру і масла, пробовідбірник для кавунів, лопатки для випробування свіжості хліба.

Овоскоп-виноскоп призначений для перевірки якості яєць і вин на просвічування. Прилад складається з корпусу напівсферичної форми і двох знімних кришок з отворами для яєць і винних пляшок. В нижній частині корпусу є електролампа. Одночасно в приладі можна просвітити 20 яєць або дві пляшки з вином.

Пробовідбірник для сипких продуктів (крупи, борошна тощо) є жолобок, виготовлений з металевої пластини, з конусним порожнистим наконечником і дерев'яною ручкою (рис. 4.10, а).

Пробовідбірник для масла та сиру має металеве лезо у вигляді жолобка з гостро заточеними краями і приварену до нього хрестоподібну ручку (рис. 4.10, б). Пробовідбірник виготовляється з листової нержавіючої сталі або звичайної сталі з подальшим нікелюванням.

Інвентар для підготовки продовольчих товарів включає: ножі, сокири, пилки-ножівки, струни, мусати для виправлення ножів, дошки для розрубування, оброблення і нарізанння м'яса, субпродуктів і риби, колоди для розрубування м'яса, пристосування для зварювання поліетиленової плівки, совки, лопатки, щипці, вилки. Деякі з них представлені на рис. 4.11.

Рис. 4.11 Інвентар для підготовки продовольчих товарів: 1, 2 – ножі роздільні; 3 – ніж для розрубування м’яса; 4 – ніж для філе; 5 – ніж кухарський; 6 – ніж для нарізання сиру і масла; 7 – ніж для хліба; 8 – ніж для очищення овочів; 9 – ніж кондитерський; 10 – мусат для правки ножів; 11 – ківшик бакалійний; 12 – лопатка кондитерська; 13 - щипці кондитерські; 14 – вилка гастрономічна    
Велику групу ріжучих інструментів для підготовки продовольчих товарів до продажу представляють виробничі ножі. Залежно від призначення їх поділяють: ножі для обробки м'яса, риби і птиці, філейні, кухонні, для різання сиру і масла, для хліба, для чищення овочів, кондитерські, ножі-струни для різання монолітів масла тощо.

Дошки роздільні призначені для оброблення напівфабрикатів з м'яса, риби, птиці і овочів; нарізання гастрономічних продуктів. Вони можуть бути виготовлені з деревини твердолистяних порід як монолітом, так і склеєними з декількох полотен, а також харчового поліпропілену.

Пристосування для зварювання поліетиленової плівки застосовується для герметизації пакетів з полімерної плівки при розфасовуванні і пакуванні продуктів. Дія приладу заснована на термоімпульсному зварюванні поліетиленових плівок товщиною 40 ... 100 мк.

Допоміжний інвентар – це пристосування для заточування, виправлення і зберігання ножів, лійки, насоси для перекачки рідин, драбини, лопати роликові для картоплі.

Весь санітарно-гігієнічний інвентар можна умовно поділити на дві групи: інвентар для прибирання та санобробки приміщень та інвентар для особистої гігієни.

До інвентарю для прибирання та санітарної обробки приміщень відносять вікномийки, візки з набором пристосувань для прибирання приміщень, щітки, і сміттєзбірники.

Інвентарем для особистої гігієни є умивальники для миття рук, електрорушники.

Протипожежний інвентар використовується для гасіння пожеж. Головним чином, це пінні і вуглекислотні ручні вогнегасники, ящики з піском, а також набори протипожежних інструментів (багри, сокири, лопати і т.д.), що розміщуються на спеціальних щитах.








Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 2247;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.