Етикет електронного спілкування
Електронна пошта – засіб спілкування людей, тому вона передбачає дотримання певних правил ввічливості. Деякі з них не відрізняються від загальноприйнятих норм людського спілкування:
· починайте текст листа з привітання, завершуйте підписом;
· якщо звертаєтеся до людини, з якою ви особисто не знайомі, назвіть себе;
· не забудьте вжити слова «будь ласка», якщо звертаєтеся до кого-небудь з проханням;
· подякуйте, якщо хтось допомагає вам;
· слідкуйте за тоном вашого листа, намагайтеся уникати фраз, що можуть стати причиною конфлікту на релігійній, расовій, політичній чи іншій основі;
· не надсилайте в листах неперевірені дані без посилання на їхнє джерело;
· намагайтеся не допускати граматичних помилок, використовуйте засоби перевірки орфографії, надані поштовою службою.
Окремі правила спілкування в мережі пов’язані з особливостями сприйняття друкованого тексту, специфікою читання повідомлень на екрані, обмеженнями на обсяги даних, що пересилаються мережею:
· зазначайте тему свого листа. Часто користувач орієнтується саме на тему, коли переглядає пошту та обирає листи для отримання із сервера;
· не пишіть увесь текст листа великими літерами – його важко читати;
· не зловживайте позначкою високої важливості листа;
· не надсилайте в листах оголошень і реклами, якщо вони не є предметом обговорення;
· включайте до повідомлення цитати з листа, на який відповідаєте, якщо ви посилаєтеся на деякі слова співрозмовника;
· не додавайте без потреби прикріплення до листа, це суттєво впливає на його розмір. За можливості стискайте файли, що прикріплюються, використовуючи програми-архіватори. Повідомляйте адресата, які файли додаєте до листа, оскільки часто через прикріплені файли розповсюджуються комп’ютерні віруси.
Електронна пошта позбавлена можливості передавати міміку та жести, які виражають ваше ставлення до предмета обговорення. Для передавання емоцій в Інтернеті використовують смайлики (англ. smile – усмішка) – послідовності символів, що нагадують обличчя. Правильне використання смайликів додає листу настрій, робить його більш емоційним.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 2782;