Конструктивні особливості елементів, що згинаються

 

Для визначення економічності прийнятих конструктивних рішень після розрахунку елементів, що згинаються, за нормальними перерізами необхідно визначити коефіцієнт армування :

, чи в % . (3.37)

Для плит раціональним відсотком армування вважається μ = 0,1÷0,5%, для балок μ = 1,5÷2%. Мінімальний відсоток армування 0,05% для плит і балок.

Діаметр поперечної арматури (хомутів) рекомендується приймати в межах 0,25dnp, де dnp – діаметр поздовжньої арматури. Крок поперечних стержнів призначається або з розрахунку, або конструктивно відповідно до вказівок п.3.2. Розрахунковий крок хомутів установлюється на приопорних ділянках у межах 1/4 прольоту, в середній частині прольоту крок хомутів приймають рівним 3/4h, відстані між хомутами – кратними 50 мм.

Величина захисного шару для поперечної арматури повинна складати не менше 10 мм, для поздовжніх стержнів захисний шар призначається не менше діаметра арматури і не менше 20 мм. У плитах захисний шар для робочої арматури може складати 10 мм, а для монтажної 5 мм. Площа поперечних конструктивних стержнів приймається не менше 10% перерізу робочої арматури.

З метою уніфікації висота балок призначається дільною 50 мм, якщо вона на більше 600 мм, і дільною 100 мм при великих розмірах. Ширину балок приймають (0,3÷0,5)h – 100, 120, 150, 200, 220, 250 і далі дільною 50 мм. У балках шириною 150 мм і більше встановлюють не менш двох каркасів, при ширині менше 150 мм допускається встановлювати один каркас.

При армуванні балок в’язаними каркасами діаметр хомутів приймають не менше 6 мм при висоті балок до 800 мм, і не менше 8 мм при більшій висоті. Хомути в прямокутних перерізах виконують замкнутими, у таврових відкритими зверху. У балках шириною більше 350 мм установлюють багатогілкові хомути.

У балках висотою більше 700 мм у бічних граней ставлять додаткові поздовжні стержні на відстанях за висотою не більше 400 мм, площа кожного з цих стержнів повинна складати не менше 0,1% від площі бетонної частини перерізу, рівній напівсумі відстаней до найближчих стержнів і половині ширини балки. Ці стержні разом з поперечною арматурою стримують розкриття похилих тріщин.

Якщо висота балок складає менше 150 мм допускається не встановлювати поперечну арматуру, можна обмежитися тільки сполучними стер-

жнями.

Відстань від торця арматури до грані бетонного перерізу повинна складати 10÷15 мм у балках і 5÷10 мм у плитах.

 

Контрольні запитання для самоперевірки

1. Які конструктивні особливості закладені в розмірах і армуванні залізобетонних балок і плит?

2. Як виконується розрахунок міцності елементів, що згинаються, за нормальними перерізами?

3. У чому полягає зміст розрахунку елементів, що згинаються, табличним способом? Послідовність розрахункових операцій при підборі арматури.

4. Як виконують розрахунок міцності елементів, що згинаються, за похилими перерізами?

5. Що таке відсоток армування залізобетонного елемента?

6. Як розмежовуються два випадки розрахунку міцності за нормальними перерізами для елементів, що згинаються?

7. Особливості розрахунку таврових перерізів.

8. Які існують конструктивні вимоги в установці поздовжньої і поперечної арматури?

 

 








Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 1600;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.