Підготовка зрошувальної мережі до зимового зберігання

 

При експлуатації системи краплинного зрошення необхідно правильно готувати їх до зберігання в зимовий період.

При використанні однорічної краплинної трубки , її демонтують і приби-рають з поля з подальшою утилізацією. Попередньо необхідно видалити ре-монтну фурнітуру, що застосовувалась протягом сезону для поточного ремо-нту, з метою подальшого використання. Важливим екологічним фактором є зачистка поля від залишків краплинної трубки та інших полімерних відходів. Пластик в ґрунті не розкладається, тому у багатьох випадках поля, де засто-совувалось краплинне зрошення, засмічені залишками цієї системи. Для нор-мальної експлуатації таких ґрунтів в майбутньому, дуже важливо очищати поля від будь-якого пластика.

 

Якщо використовують багаторічну трубку, то її необхідно промити щоб видалити всі мікро- і макрочастинки, що накопичилися за період експлуата-ції. Після промивки, краплинну трубку змотують в бухти і відправляють на збереження. При змотуванні необхідно злити із трубки воду . Зберігати труб-ку необхідно в приміщенні, або в герметичних ємностях, для запобігання проникнення гризунів, що пошкоджують систему. При збереженні в примі-щеннях можна застосовувати препарати „ Фостоксин” або „ Магтоксин” для газації. Застосовують 1-3 таблетки на 1 м3 приміщення. При цьому важливо, щоб приміщення при газації було повністю герметичним, і в ньому не знахо-


 


дились люди. Для боротьби з гризунами застосовують також препарат „Шторм”, розкладаючи в приміщенні брикети, на відстані 1-2 м один від од-ного. Найбільш ефективним є збереження полімерних деталей в герметичних металевих ємностях. Для повного знищення всіх шкідників можна застосову-вати газацію таких ємностей вихлопними газами.

 

Наступним етапом з підготовки до збереження є демонтаж пластмасових ділянкових трубопроводів. З’єднання на цих трубопроводах з поливною тру-бкою (штуцери) краще не знімати, так як при цьому можна пошкодити з’єднувальні гнізда. Перед демонтажем необхідно провести промивку чистою водою, для видалення всіх механічних частинок. Після цього гнучкий шланг акуратно змотують, при цьому не допускають перегинів і деформацій. Здійс-нюють вимірювання довжини кожного рукава, навішування метражу і схеми посадки , на якій він застосовувався. Зберігати гнучкий шланг краще з крап-линною трубкою.

 

Засувки і крани необхідно очистити від бруду промивши водою. Всі час-тини, що зазнають корозії змащують технічними мастилами. При збереженні необхідно не допускати попадання на них вологи.

Гравійно-піщані фільтри звільняють від гравію вимивши чистою водою. Перед установкою на збереження їх необхідно висушити. Всі засувки на фі-льтростанції змащують технічними мастилами і герметизують. Фільтруючий гравій необхідно промити в проточній воді на решетах і здійснити знезара-ження розчином технічних кислот для знищення синьо -зелених водоростей і бактерій. Концентрація робочого розчину складає 0,6 % діючої речовини.

Дискові і сітчасті фільтри необхідно ретельно промити в чистій воді. Якщо на них є сольові відкладення, здійснюють промивку в такому ж розчині технічних кислот. Після цього всі частини знову промивають в чистій воді, і висушують. Зберігати їх краще в зібраному вигляді.

 

Дуже важливим моментом є видалення води із всіх елементів краплин-ного зрошення. При попаданні води можливе розморожування і пошкоджен-ня частин зрошення при низьких температурах.

Здійснюють спорожнення мережі від води через колодязі. Ці колодязі очищають від сміття і води, щільно закривають чавунними кришками.

Вологоміри виймають із ґрунту на зимове збереження. Контрольно-вимірювальні прилади на зимовий період знімають очища-

ючи від бруду і здають на збереження в закрите приміщення. Складають при цьому дефектну відомість.

 

Від ретельності підготовки всієї системи краплинного зрошення до пра-вильного збереження в зимовий період залежить довговічність роботи систе-ми в цілому.


 

 

Дата добавления: 2015-03-20; просмотров: 604;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2023 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.