Призначення державного земельного кадастру
Однією з основних задач ландшафтних меліорацій є раціональне використання та охорона землі або ландшафту. Призначенням державного земельного кадастру, згідно статті 194 Земельного Кодексу України, є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади таорганів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою[103], в тому числі меліоративному та гідротехнічному проектуванні.
Державний земельний кадастр є ефективним засобом державного управління землею ландшафтом. Він забезпечує прийняття науково обґрунтованих рішень в галузі організації раціонального використання і охорони ландшафтів. Роль земельного кадастру як інструмента державного управління особливо зросла в умовах проведення земельної реформи, введення плати за землю і включення земельних ресурсів в систему ринкових відносин[114].
Значення державного земельного кадастру для ландшафтних меліорацій полягає в тому, що його відомості є державним інформаційним ресурсом. Земельний кадастр — джерело інформаційного обміну відомостями при державній реєстрації нерухомості, природних ресурсів інших об'єктів, що підлягають реєстрації або обліку відповідно до законодавства України.
Відомості державного земельного кадастру підлягають обов'язковому застосуванню при плануванні використання і охорони земель, при підборі оптимальних варіантів ділянок для їх надання і вилучення, при здійсненні операцій із землею, визначенні розмірів платежів за землю, проведенні землеустрою, оцінці господарської діяльності і здійсненні заходів щодо використання меліорації і охорони земель.
Матеріали земельного кадастру застосовуються при розв'язанні багатьох питань, пов'язаних з використанням земельних ресурсів: За допомогою земельно-кадастрових даних можна визначити місце земельних ресурсів у складі національного багатства країни, здійснювати заходи щодо підвищення продуктивності використання земель і здійснення контролю за їх виконанням, обґрунтовувати доцільність зміни характеру використання земельних ресурсів шляхом переводу земель із однієї категорії в іншу, трансформації і поліпшення угідь, меліорації земель, боротьби з ерозією ґрунтів, кислотністю, вторинним засоленням, осолонцюванням, заболочуванням ґрунтів, давати оцінку економічної ефективності запланованих заходів[114].
Земельний кадастр використовують для відшкодування збитків, завданих землі, при припиненні права на земельну ділянку у випадку її нераціонального або неефективного використання, при виплаті вартості витрат на покращення земель у зв'язку з припиненням діяльності по рішенню державних органів та в інших випадках.
Найважливіше значення земельного кадастру полягає в тому, що він необхідний для організації найбільш повного, раціонального і ефективного використання земель та їх охорони, розміщення і спеціалізації сільськогосподарського виробництва, меліорації земель і хімізації сільського господарства, а також проведення інших заходів, пов'язаних з використанням земель[114].
Дата добавления: 2015-03-20; просмотров: 820;