Рейкова мережа електрифікованих ліній
Рейкові нитки є другим проводом тягової мережі. Для зменшення опору рейкових ланцюгів у стиках встановлюють стикові з'єднувачі — невеликі відрізки мідного проводу з двома наконечниками, які приварюють до рейок з двох боків стику.
На лініях, обладнаних автоблокуванням або електричною централізацією, влаштовуються ізольовані стики для створення блок-дільниць. У цих випадках, щоб не порушити роботу пристроїв автоблокування і пропустити зворотний тяговий струм, в зоні ізолюючих стиків влаштовують дросель-трансформатори (колійні дроселі) з кожного боку стику, а середні точки дроселів з'єднують між собою перемичкою (рис. 5.24).
Обмотки дросель-трансформаторів мають високий індуктивний опір, який практично робить неможливим проходження ними сигнального змінного струму. В системах СЦБ використовують, як правило, змінний струм частоти 25 Гц на лініях, електрифікованих на змінному струмі, і 50 Гц — на лініях постійного струму, що дозволяє уникнути хибного спрацювання сигналів автоблокування. Тяговий же струм (постійний чи
змінний) вільно проходить через обмотки дросель-трансформаторів і перемичкою між їх середніми точками, тому що тягові струми в кожній половині обмотки направлені назустріч один одному, а магнітні потоки, які створюються ними, взаємно знищуються.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1708;