Організація експлуатації систем тягового електропостачання
Основне завдання експлуатації пристроїв електропостачання — це утримання їх у справному стані і забезпечення найбільш раціональних і економних режимів роботи. Утримання всіх пристроїв зводиться до трьох видів робіт: технічного обслуговування з періодичними оглядами, поточного і капітального ремонтів.
До останнього часу в поточному обслуговуванні системи тягового електропостачання застосовувався так званий регламентний метод,який передбачав планові за графіком роботи (перевірки і ремонти на всіх ділянках незалежно від їх стану), на які неефективно витрачався час і кошти. Нині запроваджується новий метод — метод комплексного діагностичного контролю.Спеціальні вагони-лабораторії контактної мережі, які надаються дистанціям, обладнуються сучасними інформаційно-діагностичними приладами. Під час обігу ділянок вони можуть швидко виконати заміри основних параметрів контактної мережі і дати оцінку її технічного стану, що дає можливість ефективно спланувати роботи: передусім виконувати роботи на аварійних ділянках, на інших — планові в залежності від їх стану.
У складі служб електропостачання створюються електромонтажні поїзди, які укомплектовуються залізничною, автомобільною і будівельною технікою для планової суцільної заміни контактної мережі, тягових і трансформаторних підстанцій з більш ефективним використанням цільового фінансування. При цьому використовуються комплекти зібраних на заводі розподільчих пристроїв, проводиться планомірна заміна застарілих систем електропостачання змінного струму на більш ефективну ЕПП-27,5 кВ, а на підстанціях постійного струму — шестипульсових перетворювачів на дванадцятипульсові.
Суттєва роль в організації ефективної експлуатації пристроїв електропостачання належить енергодиспетчерському керуванню. Черговий енергодиспетчер — відповідальна особа, яка в будь-який момент знає реальний стан ділянок, які він обслуговує. Без його згоди і участі не може бути переключений жоден перемикач на тяговій підстанції, жоден секційний роз'єднувач у контактній мережі (крім установлених в електродепо, якими управляє черговий по депо). Усі вмикання і вимикання цих приладів оформляються наказом енергодиспетчера. Від енергодиспетчера великою мірою залежить безперебійна, безпечна і ефективна експлуатація тягової мережі.
Важливим засобом підвищення ефективності експлуатації системи електропостачання має бути високотехнологічний комерційний облік електроенергії на базі сучасних точних електронних лічильників і серверів. Він передбачає 4-рівневу систему автоматичного контролю витрат електроенергії. На першому рівні цієї системи є «розрахункові»прилади обліку з концентрацією їх показань на тяговій підстанції. Другий рівень — передача показань на загальний сервер дистанції електропостачання. Третій рівень — збір показань лічильників усіх дистанцій залізниці з передачею на сервер дорожного підприємства «Енергозбут». Четвертий рівень — передача даних про споживання електроенергії на базовий сервер «Енергоринку».
Запровадження даної системи дозволить дорожнім підприємствам Укрзалізниці «Енергозбут» вийти на оптовий ринок електроенергії України і, використовуючи можливості погодинної оплати за електроенергію, значно її знизити.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1880;