Поняття про залізничну колію
Залізнична колія— складна інженерна споруда. Складається вона з трьох основних частин: земляного полотна, штучних споруд і верхньої будови.
а)
вісь рейки вісь колії вісь рейки
вісь рейки вісь колії вісь рейки
в)
ВІСЬ КОЛИ
ВІСЬ КОЛИ
Рис. 2.1. Загальний вигляд залізничної колії (а).
Зображення колії в плані: в «нитках» (б), в осях (в)
В плані колії можуть зображуватись у вигляді двох паралельних ліній, які відповідають поздовжнім осям рейок, а також однією лінією, яка відповідає уявній лінії, що проходить посередині між рейками і називається віссю колії. Зображення колії в «нитках» застосовується рідко, переважно в технічних великомасштабних кресленнях, зображення в осях — частіше: на картах, масштабних і немасштабних схемах, в будівельній проектній документації.
Взаємне розміщення колії з іншими коліями, спорудами, будівлями і пристроями визначається габаритами наближення споруд і рухомого складу, які розглянуті в попередньому розділі. Так, відстань від осі колії в габариті С на висоті від рівня головок рейок до 200 мм використовується для влаштування низьких пасажирських платформ висотою 150-200 мм, в межах висоти від 200 до 1100 мм — для влаштування високих пасажирських платформ висотою до 1100 мм і в межах висоти від 1100 до 4300 мм визначає місце установлення світлофорів, опор контактної мережі тощо.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1613;