Зміни кровопостачання шкіри.
Проявляються звуження або розширення судин і відповідно гіперемією чи побліднінням. Крововиливи різної величина, якщо є зміна капілярів.
Зміни в сполучній тканині.
Характеризуються м'якими та грубими вибуханнями, вдавленнями різної величини та форми, болями, набряками. Для виявлення болючих зон використовують:
Ø Метод пальпації. Долоню з однієї руки з трохи зігнутими пальцями кладуть на ділянку яку досліджують, другою рукою м'яко просувають першу. В рефлекторно пошкоджених ділянках ковзання долоні зустрічає опір.
Ø Проводять ковзання кінчиками випрямлених пальців поставлених під кутом 40-600 до поверхні. В рефлекторно змінених ділянках ковзання зустрічає опір.
Ø Захоплюють і відтягують шкірну складку. В пошкоджених ділянках тканини напружені і піднімаються гірше ніж на здорових і масажований відчуває біль.
Ø Під час проведення прийому вижимання рука масажиста якби “прилипає” в змінених ділянках.
Зміни в м'язах обстеження проводиться масажними прийомами – “стискання”, “сверління”, “щипцями” та інші. В порожній м'язовій тканині виникає біль та прощупується затвердіння, які називають болісно-м'язові затвердіння або міогелози, трігерні точки. Вони бувають різної форми і величини. Обстеження повинно проводить глибоко, але не викликати сильної болі.
Крім цього обстеження проводять під час пасивних та активних рухів. В деяких положеннях масажований відчуває дискомфорт або біль.
Зміни в надкісті зустрічається набухання, набряк, вдавлення, ущільнення. Болі виявляють під час масажних прийомів. Найбільш больові місця називають максимальними точками.
Дата добавления: 2014-12-17; просмотров: 839;