НАВЧАННЯ ОДНОЧАСНОМУ ДВОКРОКОВОМУ ХОДУ

Завдання 1:навчити узгоджувати рухи рук та ніг.

Засоби: 1.Імітація ходу на три рахунки:

В.п. – після поштовху руками,

“раз” – зробити крок правою, руки вперед палки кільцями до себе,

“два” – зробити другий крок, палки кільцями від себе,

“три” – відштовхнутися палками.

2. Імітація ходу злита.

3. Виконання ходу зі схилу 2-3° з активним відштовхуванням руками (рис. 39).

Рис. 39

Завдання 2:вдосконалювати техніку ходу в цілому.

Засоби: 1.Хід зі схилу, на рівнині, в пологий підйом з різною швидкістю і з різноманітним станом снігового покрову.

2. Естафети і змагання з використанням одночасного двокрокового ходу.

Методичні вказівки:під час підрахунку «раз», «два» необхідно проголошувати більш повільно, «три» - коротше. Звертати увагу на закінченість поштовхів ногами і руками, ритм рухів.

Найбільш типовими помилками при вивченні одночасних ходів є:

1. Короткі «пробігаючі» кроки. Дана помилка спричинена недостатньо сильним або невірно виконаним (більше вгору, ніж вперед) поштовхом ногою. Виправленням може бути пересування по колії, яка розмічена орієнтирами для відштовхування ногами.

2. Незакінчений поштовх руками «до стегна», що спричинено невірно засвоєним рухом, або дуже короткими чи дуже довгими петлями у палиць. При виправлені такої помилки необхідно вимагати від учнів убирати руки за спину, намагаючись з’єднати там кисті рук.

3. «Провал» голови і тулуба між руками під час постановки палиць на початку відштовхування. Поява помилки може бути пов’язана з широкою постановкою палиць або з через мірним згинанням рук і відведенням ліктів в бік до початку відштовхування. Для усунення помилки необхідно вимагати від учнів тримати близько одна до одної руки з опущеними додолу ліктями, а також постійно дивитися на кисті рук.

4. Надмірний нахил тулуба (нижче горизонталі) під час відштовхування руками, відкидання рук з палицями вгору після закінчення поштовху.

5. Згинання (присід) ніг при одночасному поштовху руками – що викликає сили поштовху, тому що не створюється жорстка система (руки-тулуб-ноги) для передачі зусиль від поштовху руками на ковзання лиж.

6. Швидкий (передчасний) винос палиць вперед. В цьому випадку учні змушені утримувати палиці попереду в статичному положенні, що викликає загальну узгодженість рухів.








Дата добавления: 2014-12-13; просмотров: 1027;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.