Визнання і склад витрат
Згідно з П(С)БО 16 «Витрати» витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів або збільшення зобов’язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.
Витрати, які неможливо прямо пов’язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Витрати виробництва — це використані у процесі виробництва матеріальні, трудові та інші ресурси на виготовлення нового продукту. Грошовий вираз суми витрат на виготовлення конкретного продукту називають собівартістю.
Витрати і доходи визначають за видами діяльності, які визначені в П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати». Діяльність є звичайна і надзвичайна. Звичайна діяльність включає операційну, фінансову, інвестиційну та іншу. Операційна діяльність є основна та інша.
Операційна діяльність — основна діяльність підприємства, а також інша діяльність, яка не є інвестиційною або фінансовою.
Основна діяльність — операції пов’язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства, і забезпечують основну частину його доходу.
Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов’язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені. Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов’язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Не визнаються витратами і не включаються до звіту про фінансові результати:
1) платежі за договорами комісії, агентськими угодами та іншими аналогічними договорами на користь комітента, принципала тощо;
2) попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг;
3) погашення одержаних позик;
4) інші зменшення активів або збільшення зобов’язань, що не відповідають визначеним ознакам, наведеним у пункті 6 цього П(С) 16 «Витрати»;
5) витрати, які відображаються зменшенням власного капіталу відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 1384;