Класифікація витрат

Залежно від мети аналізу витрати за напрямом оцінки запасів та визначення фінансових результатів можуть поділятися на вичерпані та невичерпані.

Вичерпані (спожиті) витрати — це збільшення зобов’язань або зменшення активів у процесі поточної діяльності для отримання доходу звітного періоду.

Невичерпані (неспожиті) витрати — це збільшення зобов’язань або зменшення активів у процесі поточної діяльності для отримання доходу або іншої вигоди в майбутніх періодах. Невичерпані витрати відображаються в активі балансу, а вичерпані витрати у звіті про фінансові результати.

Не всі витрати, що відносяться до звітного калькуляційного періоду (вичерпані витрати), безпосередньо пов’язані з виробництвом продукції. Тому для визначення собівартості продукції або товарів розрізняють витрати, які формують собівартість продукції (товарів), та витрати періоду.

У сільському господарстві витратам на продукцію відповідає виробнича собівартість. Витрати на продукцію — це витрати, пов’язані з виробництвом продукції або придбанням товарів для реалізації, тобто це виробничі витрати.

Витрати періоду — це витрати, що не включаються до собівартості продукції та запасів і розглядаються як витрати того періоду, в якому вони були здійснені.

Важливою рисою витрат у виробничій сфері сільськогосподарських підприємств є характер їх зв’язку зпевним об’єктом: продукцією, підрозділом, проектом тощо. Залежно від характеру цього зв’язку витрати поділяються на прямі і непрямі.

Прямими витратами називаються економічно однорідні витрати, що відносяться на собівартість конкретного виду продукції прямо, безпосередньо у відповідності з обґрунтованими нормами та нормативами.

Непрямі витрати — це витрати, що не можуть бути віднесені до певного об’єкта витрат економічно можливим шляхом. Віднесення витрат до прямих або непрямих залежить від того, що є об’єктом витрат.

При оцінці запасів та визначенні фінансових результатів важливе значення має класифікація витрат на основні та накладні витрати.

Основні витрати — це витрати, які безпосередньо пов’язані з технологічним процесом виробництва сільськогосподарської продукції та обов’язкові за будь-яких умов і за будь-якого характеру виробництва, незалежно від рівня і форм організації управління.

Накладні витрати — це витрати не пов’язані безпосередньо з технологічним процесом на виготовлення продукції, а утворюються під впливом певних умов роботи з організації, управління та обслуговування виробництва.

Прямі витрати на оплату праці та виробничі накладні витрати в сумі становлять конверсійні витрати (це витрати на обробку сировини для перетворення її на готовий продукт).

Накладні витрати можна поділити на виробничі і невиробничі.

До виробничих накладних витрат відносяться загальновиробничі витрати, які розподіляються між продукцією пропорційно до обраної бази. Стосовно до обсягу виробництва виробничі накладні витрати поділяються на змінні, постійні та умовно-постійні.

До невиробничих витрат включають: адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.








Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 1054;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.