Особливості повороту автопоїзда.
Рух поїзда на повороті є менш визначеним, ніж рух одиночного тягача-автомобіля або трактора, внаслідок того, що шарнірно зв'язані між собою елементи поїзда можуть здійснювати непередбачені і неконтрольовані водієм взаємні переміщення. Аналіз їх являє значні труднощі, тому обмежимося розгляданням лише деяких питань кінематики, припускаючи, що тягач і причіпна ланка мають загальний постійний центр повороту.
передаватися на остов і викликати його коливання. Проте ці коливання остова здійснюються з малими амплітудами і практично не відбиваються на характеристиках руху трактора. Якщо при коливаннях коліс виникає їх проковзування по опорній поверхні, то може змінитися напрямок руху трактора, тобто погіршаться стійкість його руху і керованість
5.2 Схеми повороту 5.3. Схеми довільних поворотів
автомобіля без відведення автомобіля:
із відведенням шин. а — із зайвою поворотністю,
б — із недостатньою поворотністю
На рис. 5.2. показано, як бокове відведення шин призводить до зміни положення центра повороту машини (замість точки О без відведення точка О' з відведенням), а на рис. 5.3. — як виникає довільний поворот машини під дією бокової сили Z і відведення шин передніх і задніх коліс (кути відведення відповідно δ1 і δ 2).
Якщо автомобіль володіє зайвою поворотністю (δ2>δ1), то під дією бокової сили Z він повертатиметься. Бокова складова Р'ц відцентрової сили, що виникла при цьому, спрямовуватиметься у бік Z. Це призведе до збільшення δ2 і δ1 і зменшення R (нестійкий рух). При δ2<δ1 Рц і Z мають протилежні напрямки — стійкий рух.
Для підвищення стійкості руху застосовують стабілізацію напрямних коліс, тобто їх здатність зберігати положення, що відповідає прямолінійному руху, і самостійно повертатися в це положення після відхилення.
Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 753;