Особливості політичної боротьби українців за національне та соціально-економічне визволення (ОУН), (УВО).
Організа́ція украї́нських націоналі́стів (ОУН) — український громадсько-політичний рух, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Визначивши себе як рух, а не як партія, ОУН засуджувала всі легальні українські партії Галичини як колабораціоністські. Заснована 3 лютого 1929 року, легалізована в Україні у 1993 році.
ОУН виникла внаслідок об'єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок:
· Групи української національної молоді;
· Легії українських Націоналістів;
· Союзу української націоналістичної Молоді.
У 1940 році ОУН розділилася на дві частини: старші, більш помірковані члени підтримали Андрія Мельника (ОУН-М), тоді як молодші і радикальніші члени — Степана Бандеру (ОУН-б). Остання група отримала контроль над націоналістичним рухом на Західній Україні, в тому числі над військовим крилом ОУН — Української повстанської армії (УПА), яка була найбільшим українським збройним рухом опору. Діяльність організації, спрямована проти польського режиму
Украї́нська військо́ва організа́ція (УВО) — нелегальна військова революційно-політична формація, що постала 1920 заходами старшин різних українських армій: Січових Стрільців (ідеологічно-політичний вклад),УГА, в основному її VI бригади (бойовий та організаційний елемент).
Дата добавления: 2014-12-11; просмотров: 3525;