Загальні підходи до уніфікації швейних виробів

Стандартизація відіграє роль певного регулятора, який дозволяє привести стихійне різноманіття асортименту виробів до доцільних для конкретних умов і заданого проміжку часу.

Одним із методів стандартизації, за допомогою якого можна значно підвищити якість і серійність виготовлення стандартизованих об'єктів і на цій базі організувати високоефективне виробництво, є уніфікація.

Уніфікація (у стандартному визначенні) - це скорочення різноманітності елементів без скорочення різноманітності систем чи ситуацій, в яких вони застосовуються.

За рівнем застосування в конструкціях моделей серії розрізняють часткову, повну і комплексну уніфікацію (рис.3).

Рис. 3 - Структурна схема конструктивної уніфікації серії моделей швейного виробу

Деталі, вузли, які підпорядковані основному розміру виробу, уніфікуються част­ково; деталі і вузли, які не підпорядковані основному розміру, уніфікуються повністю. Комп­лексно уніфікують вироби, які входять у конструктивно-уніфікований ряд. Для побу­тового одягу рівень уніфікації в межах параметричного ряду деталей і вузлів для оди­ничної моделі не перевищує 15-20 %. У межах конструктивно-уніфікованого ряду серії моделей він уже складає 60-80 %. Особливо ефективна уніфікація на основі пара­метричних і конструктивно-уніфікованих рядів в умовах дрібносерійного виробництва.


Застосування різноманітних матеріалів і різне використання стандартних деталей (рис. 4) дозволяють створити не схожі між собою моделі, загальне число яких за ознакою конструктивної різноманітності досягає понад півтори тисячі.


 

 

Рис. 4 - Використання стандартних деталей (а) та силуетів (б) для отримання різноманіття моделей (в)


 


Регламентоване запозичення уніфікованих чи стандартних вузлів у різних галузях промисловості реалізується у вигляді базового методу проектування (БМП), при якому розробка моделей ряду здійснюється на основі єдиного, раніше визначеного конструк­тивно-технологічного рішення у вигляді базової конструкції. Структура робіт при БМП наведена на рис. 6.

Рис. 6 - Структура робіт при базовому методі проектування

Стандартні конструктивні основи використовують для виготовлення форменого, відомчого і окремих видів спецодягу.








Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1187;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.