Послідовність робіт з уніфікації типових деталей конструкції одягу
Як зазначено, уніфікації підлягають конструкції, які мають перспективне використання в часі. Крім того, уніфікації підлягають типові деталі, конструктивні параметри яких визначені на основі вирішення задачі оптимізації.
Рис. 7 - Модуль задньої кишені штанів
Рис. 8- Структура функціональної моделі уніфікації конструкції швейного виробу
Зокрема, опорні ділянки поверхні типових фігур і одягу у вигляді манекенів, а також розгортай опорних ділянок одягу різних видів одягу, які характеризують основу конструкції, можуть бути стандартизовані і використовуватись протягом 12—15 років так само, як і розмірні стандарти. Термін їхнього використання довготривалий.
На основі типізації конструкцій розробляють вихідні модельні конструкції, які відтворюють раціональну форму домінуючих силуетів для певного періоду і можуть бути базовою основою для розробки серії моделей (рис.9). Тривалість використання базових силуетних основ - 3-5 років, що свідчить про середньотривалий термін використання. Короткотривалий термін (2-3 роки) передбачає створення каталогів похідних оздоблювальних деталей, які не залежать від параметрів конструктивної основи, Оновлення цих каталогів здійснюється постійно, відповідно до тенденцій моди. Вони можуть бути представлені як агрегати вузлів у складальних одиницях виробу.
Створення різноманітних моделей на основі уніфікованих деталей виконують наступними способами:
1. Підбір і компонування різноманітних деталей відповідно до призначення моделі (рис. 9).
2. Змінювання розташування похідних або оздоблювальних деталей (рис. 10).
3.Застосування допоміжних лекал з різною конфігурацією для підрізання
горловини, відльоту коміра, зовнішнього зрізу кишені тощо (рис. 12).
4.Змінювання технологічного оброблення деталі (рис. 12): м'які складки, драпірування, виточки по лінії вшивання коміра у горловину і форми кінця коміра.
Рис. 9 - Система моделей з уніфікованих деталей
Рис. 10 - Моделі, які створені з уніфікованих оздоблювальних деталей
Рис. 11 - Змінювання зовнішнього вигляду Рис. 12 - Змінювання зовнішньої форми вигляду моделей при різному розміщенні похідних комірів у сукні за допомогою допоміжних деталей лекал і технологічного оброблення
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1013;