ІІ. Класифікація облігацій
В залежності від способу виплати купонного доходу розрізняють:
1. облігації з фіксованою купонною ставкою.
2. облігації з плаваючою купонною ставкою (коли розмір процента по облігації ставиться в залежність від рівня позикового процента)
3. облігації з рівномірно зростаючою купонною ставкою (процентна ставка диференціюється по роках; особливо актуально при наявності інфляційних явищ)
4. облігації з оплатою за вибором (власник облігації може замість купонного доходу отримати новий випуск облігацій). Це дає емітентові можливість не виплачувати кредитору. З іншого боку випуск таких облігацій є вигідним при дефіциті готівки.
5.облігації змішаного типу (протягом частини облігаційного терміну проценти по облігаціях виплачуються за фіксованою купонною ставкою, а частина терміну – за плаваючою ставкою)
6. облігації з нульовим купоном. Виплати доходу за такими облігаціями можуть бути організовані двома способами, в залежності від який облігації називають дисконтними або облігаціями з премією.
Облігація, що продається з дисконтом – це облігація ринкова вартість якої менша від її номінальної вартості
Облігація, що продається з премією – це облігація ринкова вартість якої більша від її номінальної вартості
7. облігації з мікрокупоном. Є перехідним типом до облігацій з нульовим купоном. У них ставка купонного доходу або значно менша або значно більша від звичайних, але з дисконт або премія значно менші ніж у облігаціях з нульовим купоном.
В залежності від емітентів, випускаються наступні види облігацій:
а) державні облігації (внутрішніх і місцевих позик);
Дата добавления: 2014-12-05; просмотров: 868;