Тема: НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ УКРАЇНИ
Мета: ознайомитися з нормативними документами, що регулюють управління освітнім процесом в Україні; докладно вивчити законодавчу базу, що регулює діяльність освітніх закладів..
Теоретичні засади: Освіта - це система, що забезпечує передачу наукових знань, умінь і навичок підростаючим поколінням і всьому населенню, що задовольняє їх потреби в освітніх послугах і професійно-кваліфікаційній підготовці, а також формує відповідні естетичні оцінки і моральні правила поведінки в суспільстві. Освіта належить до галузі нематеріального виробництва. Особлива роль сфери освіти пояснюється:
• специфічним місцем освіти в системі суспільного поділу праці - це єдина галузь, що задовольняє запити населення в освітніх послугах і спеціалізується на відтворенні головних виробничих сил суспільства;
• рівень освіти населення є однією з головних ознак добробуту народу, держави;
• ця галузь сама для себе готує професійних робітників - викладацькі кадри;
• праця в галузі освіти стала однією з наймасовіших видів людської діяльності.
Законодавчу базу для галузі освітньої, як і для всіх інших галузей, формує Верховна Рада України. Потім закони підписує Президент і вони надходять у Кабінет Міністрів України, який розробляє механізм впровадження законів у життя, тобто розглядається послідовність, розробляються інструкції, накази, Декрети Кабміну, які передаються у відповідні міністерства.
Практично, кожне Міністерство має відповідні заклади освіти, що займаються підготовкою фахівців для відповідної галузі. Але найбільше опікується системою науки освіти Міністерство освіти і науки України, яке складається з відповідних департаментів.
Обласні управління освіти, що підпорядковані безпосередньо Міністерству освіти і науки України та відповідним обласним адміністраціям, нараховують близько 30 фахівців і складаються з відповідних відділів. Вони керують роботою міських та районних відділів освіти.
Дата добавления: 2014-12-02; просмотров: 941;