Оптимальне сполучення централізації і децентралізації.
Проблема сполучення централізації і децентралізації в управлінні складається в оптимальному розподілі (делегуванні) повноважень при прийнятті управлінських рішень. З одного боку, відмовлення від децентралізації сковує ініціативу керівників нижніх рівнів. Це приведе до дублювання управлінських функцій, утраті часу. У той же час заперечення централізації знижує роль керівника, сприяє виникненню збоїв у функціонуванні педагогічних систем.
Сутність єдиноначальності полягає в тому, що керівник конкретного рівня управління користується правом одноособового рішення питань, що входять у його компетенцію.
Колегіальність пропонує вироблення колективного рішення на основі думок керівників різного рівня, виконавців конкретних рішень.
Колегіальність дозволяє перебороти суб'єктивізм і авторитаризм в управлінні педагогічними системами. Разом з тим колегіальність не виключає особистої відповідальності кожного члена колективу за доручену справу.
Єдиноначальність в управлінні забезпечує дисципліну і порядок, воно доцільно у випадку оперативного прийняття рішень, за які керівник несе персональну відповідальність. Від дотримання правильного співвідношення між єдиноначальністю і колегіальністю багато в чому залежить ефективність і дієвість управління.
Дата добавления: 2014-12-02; просмотров: 956;