Поняття списку властивостей
7. Поняття списку подій
8. Поняття вікна форми
9. Поняття робочої поверхні для розміщення елементів керування
10. Поняття вікна редактора коду
Інтегроване середовище Delphi (надалі середовище) - це програмний продукт, у якому є все необхідне для проектування, запуску і тестування застосувань (програм) під Windows мовою Object Pascal. Основні вікна середовища (рис. 5.1): головне вікноскладається з рядка меню, палітри компонентів і панелі швидкого доступу; вікно інспектора об'єктівскладається зі списку властивостей (Properties) і списку подій (Events); вікно формиє робочою поверхнею для розміщення елементів керування; вікно редакторакоду дає змогу вводити та редагувати тексти програм.
Рядок меню надає швидкий і гнучкий інтерфейс до середовища Delphi за допомогою команд меню. Палітра компонентів дає можливість вибирати потрібні об'єкти (компоненти) для розміщення їх на формі. Для цього треба перший раз клацнути мишкою на одному з об'єктів і потім другий раз - на формі.
Панель швидкого доступу (ПШД) містить набір кнопок, які надають швидкий доступ до окремих команд меню. На панелі можна розміщувати кнопки команд меню за власними потребами або вилучати маловживані кнопки. Для прикладу доповнимо ПШД кнопкою виклику команди Copy:
ПКМ // клацаємо правою кнопкою миші над панеллю ПШД
- Customize ...// виконуємо команду меню Customize
- Commands // розкриваємо закладку Commands
- Categories & Edit // вибираємо елемент Edit у списку Categories
- Commands & Copy // кнопку Copy, перетягуємо на ПШД
- Close // клацаємо на кнопці Close.
Для вилучення кнопки з панелі швидкого доступу необхідно (при відкритому вікні Customize) перетягнути її за межі панелі.
Програми, які працюють в операційних системах Windows, прийнято називати додатками (або застосуваннями). В основі таких додатків є проект - множина програмних файлів (або модулів) та допоміжних файлів (файли ресурсів, файли конфігурації тощо).
Застосування Delphi зазвичай мають інтерфейс користувача на базі вікон (форм). Delphi дає можливість створювати і простіші консольні застосування, у яких для введення/виведення даних використовують консоль - об'єднання клавіатури і дисплея. Консольні застосування дуже корисні при початковому вивченні мови.
Контрольні питання
1. Охарактеризувати Поняття головного вікна; Поняття рядка меню; Поняття палітри компонентів; Поняття панелі швидкого доступу; Поняття вікна інспектора об’єктів; Поняття списку властивостей; Поняття списку подій; Поняття вікна форми; Поняття робочої поверхні для розміщення елементів керування; Поняття вікна редактора коду
Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 1144;