Особливості експлуатації механізмів типу АСП
Виконання СПО із застосуванням комплексу механізмів АСП, особливо в морських умовах на плавзасобах при хвилюванні моря, є складним технологічним процесом. Ця особливість полягає в поєднанні операцій згвинчення і розгвинчування свічок з операціями спуску і підйому бурильної колони, вимагає від бурової вахти чіткості і злагодженості в роботі і відповідно високій кваліфікації членів бурової бригади і всього обслуговуючого персоналу. Весь обслуговуючий персонал повинен вивчити конструкцію механізмів, знати конструктивні особливості вузлів і правила безпечного ведення робіт на цих механізмах. Після навчання весь персонал повинен пройти інструктаж за відповідною програмою і лише після цього може бути допущений до роботи на АСП. Перед початком роботи і в процесі експлуатації в механізмі розстановки свічок перевіряють вузли кінематичного ланцюга руху стріли і візка, стежать за станом електропроводки, контролюють роботу гальм. Перевіряють також роботу кінцевих вимикачів, роботу муфт граничного моменту і кріплення деталей.
Щодня спостерігають за станом поверхонь клинових пазів, що труться, в скобі і клинів механізму захоплення. При цьому не можна допускати подряпин, задорів і тріщин. У механізмі підйому перевіряють надійну фіксацію циліндра в нижньому положенні. Систематично стежать за довжиною і станом каната, а також станом сполучних вузлів. У зимовий час регулярно зливають конденсат з відстійників. Щодня проводять зовнішній огляд центратора, направляючих, надійність болтових з'єднань і страхових канатів. Регулярно змащують талеву систему, стежать за вільним обертанням блоків, чистотою їх канавок, не допускають нагрів підшипників вище 70° С.
Перед кожним спускопідйомом ретельно очищають і промивають всі деталі автоматичного елеватора. Перевіряють зовнішнім оглядом корпус, штропа, кріплення болтів і штифтів, наявність мастила, легкість обертання роликів в підшипниках. Підйомом і опускання елеватора на трубі в роторі перевіряють роботу механізму по захопленню і звільненню замку бурильної труби.
В підсвічнику стежать за станом вузлів металоконструкції і шарнірних з'єднань. Щодня перевіряють кріплення і страховку магазинів і інших вузлів на вежі, розташованих над обслуговуючим персоналом.
В процесі експлуатації всього комплексу щодня проводять профілактичний огляд всіх механізмів і електроустаткуванні. Результати огляду відзначають в журналі. При виконанні СПО кожен робітник повинен знаходитися на своєму місці. В цей час ходіння по буровому майданчику забороняється, особливо по шляху руху переносимої свічки, а також забороняється знаходження на буровій сторонніх осіб.
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 767;