Компенсатор вертикальних переміщень бурильної колони

Компенсатор призначений для усунення впливу вертикальних переміщень напівпогруженої бурової платформи на бурильну колону і інші пристрої, підвішені на талевому блоці. Він також підтримує постійне навантаження на долото і забезпечує постійне положення бурильної колони щодо вибою свердловини. Механізм також забезпечує надійність операцій по захисту від викидів, оскільки при закритті плашок превентора бурильна колона нерухома, завдяки чому не відбувається пошкодження гумових ущільнень плашок.

 
 

Рисунок 15.4 - Компенсатор вертикальних переміщень, працюючий в комплексі з КМСП – 6500.

Конструкція компенсатора (рис.15.4) складається з рами 1, на якій вмонтовані симетрично два пневмоциліндра 12. Траверсу 4 підвішена на пластинчастих ланцюгах 8, верхні кінці яких, пройшовши через ролики 14 штоків 13, з'єднуються з пневмоциліндрами 12. На штропах 7 до траверсі 4 підвішений автоматичний елеватор 6. Особливістю конструкції компенсатора, на відміну від компенсаторів, вживаних не в комплексі механізмів АСП є те, що рама 1 і траверс 4 мають V-подібні виємки 9, 10 з скосами 2 і 3. Наявність цих виємок забезпечує проведення СПО механізмами АСП, що виконують поєднання СПО з операціями згвинчення і розгвинчування в умовах качання ППБУ, в поєднанні з компенсатором вертикальних переміщень бурильної колони в наступній послідовності. Після закінчення відпрацювання долота на вибої перед підйомом бурильного інструменту траверс жорстко сполучають з рамою 1 компенсатора і фіксують її в рамі. Бурильна колона 5 підіймається на довжину свічки і сідає на клини ротора типу ПКР. Після цього талевий блок з рухомим компенсатором переміщаються вниз по бурильній свічці з V-подібними виємками в рамі 1 і траверсі 4. При цьому верхній кінець бурильної колони 5 входить в рухомий центратор 11 (див. рис.15.3). Одночасно при переміщенні талевого блоку і компенсатора вниз буровим ключем бурильну свічку відгвинчують від колони 5. Потім механізмом підйому 1 і розташування свічок (див. рис.15.3) проводять припідйом бурильної свічки з муфти замку бурильної колони. Свічка механізмом захоплення захоплюється, через V-подібні виємки виймається і механізмом розташування свічок переноситься і встановлюється на підсвічник і в магазини. Потім піднімають колону на довжину свічки і операції повторюють. Бурильну колону спускають в зворотному порядку.

Автоматичний ключ типу АКБ-ЗМ – виконує роботи по згвинченню і розгвинчуванню свічок бурильної колони при проведенні СПО і їх згвинченні при нарощуванні бурильної колони під час буріння свердловини.

Рисунок 15.5 - Автоматичний ключ типу АКБ-ЗМ

Конструкція ключа (рис.15.5) складається з трьох основних вузлів: блоку ключа 1, каретки з пневмоциліндром 7 і пульта управління. Ключ встановлений на колоні 2 і стійці 3, яка кріпиться на підлозі бурової біля ротора. Для регулювання ключа по висоті на необхідній відстані від підлоги на стійці ключа є домкратний пристрій 4 з ходом гвинта 150 мм. Ключ по висоті фіксується валом 5, а кут повороту — чекою 6.








Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 945;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.