Основні етапи розробки WBS.

До основних етапів розробки WBS відносяться:

1)визначення ступеня деталізації проектних робіт (так, щоб вони піддавались оцінці);

2)визначення кількості рівнів (як правило три-чотири, для сучасних компаній - чотири оптимально);

3)розробка структури кожного рівня (формуються горизонтальні рівні);

4)підготовка опису елементів WBS(стисла назва кожної складової WBS;

5)формування системи кодування (кодуються всі блоки);

6)проведення зворотних обчислень (розраховуються витрати по кожному блоку “знизу до гори” за принципом: відділ локалізації – субпідрядник).

Як зазначалося, для одного і того самого проекту можна створити кілька WBS із різною кількістю рівнів та елементів на кожному рівні залежно від принципу, який покладається в основу розбивки проекту на його складові. Тому фірмі доцільно створити для окремих типів проектів стандартні формати їх WBS.

Принципи формування структури WBS:

• за продуктами або субпроектами (субпроект 1 – субпроект 2 - субпроект 3);

• за фазами проекту (проектування – будівництво – приймання);

• за місцем виконання робіт (фундамент - зовнішні роботи -внутрішні роботи);

• за центрами витрат (компанія 1 – компанія 2 – компанія 3).
Тобто за дотримання будь-якого з цих принципівWBS– це поділ проекту на його складові елементи на логічній основі. Для створення WBS структуризація може провадитися по таких рівнях: рівень 1 – проект;

рівень 2 – стадії або субпроекти;

рівень 3 – системи або блоки;

рівень 4 – робочі пакети.

На рис. 3.1 наведено приклад трирівневої робочої структури проекту зі створення комп'ютерного центру в організації. Перший рівень – це сам проект, другий – це субпроекти, сформовані за продуктовим принципом: забезпечення кадрами, технічне забезпечення, програмне забезпечення і управління проектом. На третьому рівні WBS перебувають робочі пакети для перших трьох субпроектів, а управління проектом не деталізується. Тобто слід підкреслити, що глибина розбивки за певними блоками може бути різною.

Рис. 3.1. Трирівнева робоча структура проекту створення обчислювального центру

На найнижчому рівні робочої структури кожного проекту знаходиться робочий пакет (work package). Він являє собою групу робіт чи операцій, які піддаються оцінці з погляду визначення витрат і наділення ресурсами, тривалості виконання та призначення відповідального. Кожен робочий пакет повинен мати чисельну інформацію за наступними характеристиками:

обсяг і перелік робіт, які треба виконати: подаються у певній послідовності, бажано з встановленням взаємозв’язків між роботами усередині пакету;

відповідальні за виконання робочого пакету: перелік посад, та/чи функціональні обов’язки виконавців пакету, та їх адміністративна підпорядкованість;

бюджет: розрахунок витрат на виконання робіт усередині пакету, придбання необхідних ресурсів, оплата послуг сторонніх установ, оплата праці виконавцям робочого пакету, накладні витрати;

потрібні ресурси: перелік необхідних матеріальних, трудових, інформаційних, адміністративних ресурсів, засобів забезпечення (приміщення, транспорт, засоби зв’язку, тощо);

дати початку і кінця: встановлюються календарні дати виконання, чи вказується бажаний загальний термін, необхідний для виконання робочого пакету.

Отримана інформація подається у формах окремих таблиць за кожною характеристикою, і узагальнюється у формі стандартної картки “Склад (структура) робочого пакету”, приклад якої наведений у табл. 3.1.

Таблиця 3.1 СТРУКТУРА РОБОЧОГО ПАКЕТУ Робочий пакет: “Найменування блоку, напр. добір і підготовка операторів”, код блоку Відповідальний за робочий пакет:“Найменування адміністратора, посада” Поставлене завдання:“Напр., Формування штатного складу операторів комп центру” Необхідні результати: “Напр., 5 кваліфікованих операторів у повній зайнятості, та 2 на умовах неповної зайнятості” Бюджет:“ Напр., 2500 грн ” Основні умови: Терміни:“Напр., до 10.2006, (чи 3 місяці) “ Замовник: Відповідальний за робочий пакет (ФІП, підпис)

 

WBS може застосовуватися для поєднання робіт, які необхідно виконати, організаційних структур і відповідальності за роботу в єдину взаємопов'язану інтегровану систему управління проектом з підсистемами: планування; оцінки (бюджетування); розподілу витрат і ресурсів; аналізу; контролю і звіту.

Запитання для самоконтролю:

1.Дайте визначення WBS.

2.Вкажіть основні принципи застосування WBS.

3.Схарактеризуйте основні принципи застосування WBS.

4.Вкажіть основну мету та задачі створення WBS.

5.Вкажіть основні етапи розробки WBS.

6.Вкажіть принципи формування структури WBS, схарактеризуйте рівніїїструктуризації.

7.Визначте характеристичний склад чисельної інформації робочого пакету.

8.Опишіть форму стандартної картки “Склад (структура) робочого пакету”.

Література:

1. Батенко Л.І. Управління проектами: Підручник. – К.: КНЕУ, 2003. – 231 с.

2. Управление проектами: Зарубежный опыт / А. И. Кочетков и др. – СПб.: Два-Три, 2003. – 446 с.

3. Управление проектами: Справочник для профессионалов / И. И. Мазур, В. Д. Шапиро, С. А. Титов и др. – М.: Высш. шк., 2001. – 875 с.

4. Управление проектами: Толковый англо-русский словарь-справочник / Ред. В. Д. Шапиро. – М.: Высш. шк., 2000. – 379 с.








Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 3542;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.