Вибір розрахункових режимів здійснюють відповідно із забезпечення умов міцності під час найбільших навантажень.
Для двигунів Отто обов’язковими приймають три розрахункових режими:
1) максимальної частоти обертання колінчатого вала в режимі марного ходу (дод. І) nмх max=(1,03...1,1)nN, (nN=nе), за якого сили інерції досягають найбільших значень;
2) номінальної потужності у разі частоти обертання nN, за якого сили тиску газів та інерції досягають значень, близьких до максимальних;
3) максимального обертового моменту за частоти обертання nМ=(0,4...0,6)nN, коли передбачають найбільші значення сили тиску газів, а дією інерційних сил інколи нехтують.
У дизелів зазвичай найбільший тиск під час процесу згоряння досягається на режимі, близькому до номінальної потужності. Тому із розрахунку режим максимального обертового моменту виключають. Розглядають два режими:
1) максимальної частоти обертання колінчатого вала в режимі марного ходу nмх max = (1,03...1,1)nN, за якого, як і у двигунів Отто, розрахунок здійснюють за силами інерції;
2) номінальної потужності у разі nN, за якого сили тиску газів завжди перевищують навантаження на режимі максимального обертового моменту.
Під час розрахунків деталей бензинових двигунів максимальний тиск газів
pz max визначають з теплового розрахунку, який проводять для режиму максимального обертового моменту, або наближено приймають таким, що дорівнює розрахунковому (без врахування заокруглення індикаторної діаграми) максимальному тиску pz згоряння, який отримано з теплового розрахунку для номінальної потужності.
Під час розрахунків на режимі номінальної потужності умовно приймають, що максимальна газова сила Fz діє одночасно з максимальною інерційною силою у верхньому положенні (ВП) поршня. Величину максимальної газової сили визначають за тепловим розрахунком для режиму номінальної потужності з врахуванням заокруглення індикаторної діаграми.
Під час розрахунків на режимі максимальної частоти обертів марного ходу тиском газів нехтують.
Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 1144;