Апаратне забезпечення ПК

4.Монітор – електронний пристрій виведення інформації. Це таблиця точок які називаються пристроями, розрізняють такі типи моніторів:

CRT – на основі електронно-променевої трубки-зображення формує кінескоп.

LCD,TFT – рідкокристалічні. В основі лежить активна матриця рідких кристалів. Дисплей складається з довільної кількості точок і джерела світла.

Плазмовий – робота цих моніторів схожа на роботу неонових ламп, які заповнені інертивним газом. Всередині міститься пара електронів, між якими виникає електричний заряд.

Проекційні – зображення на ньому формується за допомогою проектора. На основі органічних світло діодів (OLED) – випромінюючи електролюмінісцентний шар, складається з плівки органічної суміші.

5. Процесор – головний управляючий пристрій ПК, який містить мільйони окремих обчислювальних пристроїв, з`єднаних один з одним. На будь-якому процесорі знаходяться: власне процесор, співпроцесор, арифметико-логічний пристрій, дешифратор команд, кеш пам`ять, кеш першого рівня, кеш другого рівня, регістри, шина. Функції: обробка даних по заданій програмі шляхом виконання арифметичних і логічних операцій. Прграмне керування роботою пристроїв комп`ютера.

6. Системний блок – розміщує всередині всі основні вузли комп`ютера. Блок живлення, материнська плата, контролер, шина, електронні схеми, які керують роботою комп`ютера, мікропроцесор, оперативна пам`ять. На передній панелі знаходиться кнопка ввімкнення комп`ютера, кнопка перезавантаження , індикатор живлення, дисковод, USB. Задня сторона містить гнізда і роз`єми для підключення зовнішніх пристроїв, кожен роз`єм унікальний.

7.Оперативно запам`ятовуючий пристрій (ОЗП) (RAM) – дає змогу не тільки зчитувати інформацію за вказаною адресою, а й записувати в пам`ять. Вміст цієї пам`яті не зберігається при вимкненні комп`ютера. Працює дуже швидко, міститься у спеціальних мікросхемах, її обсяг легко розширити.

8. BIOS – базова система введення-виведення, БСВВ – невелика програма, що знаходиться на постійно запам`ятовуючому пристрої і відповідає за базові функції інтерфейсу і налаштування обладнання, на якому вона встановлена. Найбільш широко серед користувачів комп`ятерів відома BIOS материнської плати, але BIOS присутній майже у всіх компонентів комп`ютера: у відеоадаптерів, мережевих адаптерів, модемів, дискових контролерів, принтерів. Головні функції BIOS материнської плати – ініціалізація пристроїв, підключених до материнської плати, прямо після включення живлення комп`ютера. BIOS перевіряє працездатність пристроїв, задає низько рівневі параметри їх роботи, і після цього шукає завантажувач ОС на доступних носіях інформації і передає керування ОС.

9. Жорсткий магнітний диск (вінчестер) – є основним типом носія для тривалого зберігання інформації. Вінчестер має від 1 до 5 оброблених керамічних дисків на які нанесено спеціальний магнітний шар. Диски розташовані через однакову відстань на вертикальній осі і постійно обертаються з високою швидкістю. Над дисками розташована головка зчитування і запису інформації. Основною характеристикою вінчестера є його ємність від 120 ГБ. Під час доступу до інформації, важливо аби не було струшування вінчестера. Для захисту від пилу та механічних пошкоджень диск вміщують в герметично-металевий корпусю.

10. Оптичні диски – призначені для довготривалого зберігання інформації середніх розмірів. CDROOM – інформація на ці диски записується при їх виготовленні і не може бути змінена, призначена лише для зчитування інформації. CDR – диски на які можна здійснити одноразовий запис інформації та для їх читання. CDRV – призначений для багаторазового запису та читання інформації.

11.DVD-R – для одноразового запису та читання інформації. DVD-RV – для одноразового запису та читання дисків. Ємність DVD дисків становить 4,7 ГБ.

12. Флеш-пам`ять – сучасний носій інформації досить великої ємності та великої надійності. Призначений для багаторазового запису та читання інформації. Застосовують даний вид пам`яті в цифрових фото та відеоплеєрах, мобільних телефонах та флешах. Ємність від 1 до більше мегабайт. Флеш пам`ять може мати дуже малі розміри, та містити велику кількість пам`яті.

13. Флешка – носій інформації, який використовує флеш-пам`ять для зберігання інформації. Підключається до комп`ютера через USB порт. Зовнішні носії інформації які застаріли: гнучкі магнітні диски (дискети)(ємність 1,44ГБ) ;стримери – пристрої для запису інформації на касетах.

14. Постійно запам`ятовуючий пристрій (ПЗП,ROM) – призначена лише для зчитування інформації. Дані в цю пам`ять записуються при створенні. Їх вміст зберігається після вимкнення комп`ютера. ПЗП займає менше місця ніж ОЗП, ПЗП зберігає програми для перевірки обладнання комп`ютера ініціювання завантаження ОС і виконання базових функцій по обслуговуванню пристроїв комп`ютера. Часто вміст ПЗП називають BIOS.

15. Сканери – пристрої введення інформації в комп`ютер. Сканери відрізняються один від одного роздільною здатністю та кількістю кольорів або відтінків сірого кольору, яку вони сприймають за допомогою оптичного розпізнавання символів. Типи сканерів: ручний, протяжний, планшетний, барабанний, проекційний.

16. Принтери – пристрої для виведення інформації на твердий носій, зазвичай папір. Типи принтерів: матричні, струменеві, лазерні, плотери. По кольору друку поділяються на повно колірні і чорнобілі.

17. Клавіатура – сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних та виконання окремих операцій. Комп`ютерна клавіатура містить не менше ніж 101 клавішу. Групи клавіш: алфавітно-цифрові; функціональні; клавіші керування курсором; додаткова цифрова панель; керуючі(службові).

18. В будь-який комп`ютер входять пристрої які умовно можна поділити на внутрішні і зовнішні. Апаратна частина ПК – це набір пристроїв з яких він складається. Основна частина комп`ютера – це системний блок, в середині якого знаходяться комплектуючі. До системного блоку підключаються всі периферійні пристрої. Існує маса додаткових зовнішніх пристроїв їх присутність не обов`язкова, але може значно розширити можливості ПК. Основні характеристики комп`ютера : швидкодія, обсяг пам`яті, продуктивність, типи компонентів, розрядність.








Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 1550;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.