ЧУЖОРІДНИХ ТІЛ У ДИХАЛЬНІ ШЛЯХИ
Чужорідне тіло, що потрапило в дихальні шляхи,може привести до їх повної закупорки і задушення. Асфіксія відбувається у тому випадку, коли їжа або сторонній предмет замість стравоходу потрапляє в трахею. Тому надзвичайно актуальні поради не розмовляти під час їжі. Не можна достовірно сказати, вдавиться людина чи ні, але убезпечити себе та оточуючих все ж таки варто. Не давайте маленьким дітям предметів, які легко поміщаються в роті, не смійтеся, коли їжа знаходиться у роті, не можна використовувати рот замість кишені і тримати у зубах дрібні предмети (голки, гайки, цвяшки тощо). Невимушений рух або легкий переляк – і предмет може потрапити до дихальних шляхів.
Видалення стороннього тілаз верхніх дихальних шляхів.Випадкове потрапляння стороннього тіла в дихальні шляхи можливе, наприклад, при розмові під час їжі. Якщо непрохідність часткова, не заважайте людині відкашлятися, і тоді стороннє тіло може вийти самостійно. Людина, яка може кашляти і розмовляти, отримує достатньо повітря для дихання. Якщо постраждалий ледь дихає, його кашель дуже слабкий і він не може розмовляти взагалі, треба надавати допомогу як при повній непрохідності дихальних шляхів. Важливою ознакою ядухи вважається вимушений жест, коли людина одною або двома руками хапається за горло. У цьому випадку необхідно стати ззаду від постраждалого (який може знепритомніти і впасти), міцно обхопити його руками на рівні підребер'я, склавши їх у замок, скомандувати "Видихай!" і в цей момент стиснути верхню частину живота. Різкий потік повітря може виштовхнути стороннє тіло, яке необхідно зразу ж вийняти з рота. Зазначений прийом ще називають за прізвищем автора - прийом Гаймліха.
Вигляд людини, дихальні Розміщення рук перед
шляхи якої закупорені стороннім натисканням на підребер'я людини із
тілом закупоренням дихальних шляхів.
При відсутності ефекту від наданої допомоги, постраждалий може на ваших очах посиніти і знепритомніти. Процедуру з видалення стороннього тіла потрібно продовжувати. Непритомного таким же чином охоплюють нарівні грудної клітки, здійснюючи стискання або перехиляють вперед через стегно, спинку стільця чи інший подібний предмет, стукають долонями по спині між лопатками і намагаються видалити з рота пальцями стороннє тіло.
Прийоми видалення стороннього тіла постраждалому, який знаходиться в непритомному стані
Якщо непрохідність дихальних шляхів виникла у вас в момент, коли нікого немає поруч, необхідно самому здійснити поштовх двома руками у верхній частині живота або впертися животом об який-небудь твердий предмет, наприклад, спинку стільця і різко натиснути на нього.
Якщо постраждалий з ознаками непрохідності верхніх дихальних шляхів зомлів, не дихає й два повторних цикли по два вдування виявилися неефективними, необхідно сісти верхи на стегна постраждалого і п’ять разів долонями різко натиснути на живіт у верхній його частині, здійснюючи поштовхи в напрямку знизу догори.
Після п’яти поштовхів здійснюють ревізію ротової порожнини, видаляють стороннє тіло й знову виконують два вдування. Цикл повторюють до забезпечення прохідності дихальних шляхів й ефективного проведення 2 вдихів.
Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 1241;