Міжнародна економіка як складова економічної теорії
Клініка: при попаданні на шкіру - ее побіління, опік, пухирі. При застосуванні усередину - опіки травного тракту.
Лікування.
1. Антидоти:
1.1. Унітіол 5-8 мл 5% розчину в/м.
2.1.Розчинні солі сірчаної кислоти (натрію сульфат, магнію сульфат)
2.2. Білкові розчини.
2.3. Комплексони – Трилон Б.
3. Промивання шлунку великою кількістю води з додаванням в неї суміші активованого вугілля або магнію оксиду (2 стол. ложки на 1 л води). По завершенні процедури через зонд вводять 30 г натрію сульфату розчиненого в 1 стакані холодної кип'яченої води.
4. При набряку гортані показана трахеотомія.
5. Промивання шлунку 1% розчином натрію тіосульфату.
6. Корглікон (1 мл 0,06% розчину в 20 мл ізотонічного розчину натрію хлориду в/в повільно).
7. Поляризуюча суміш (500 мл 5% розчину глюкози з 1 г калію хлориду і 10 ОД інсуліну) в/в крапельно, потім 400 мл поліглюкіну в/в крапельно.
8. Детоксикаційна гемосорбція, гемодіаліз.
9. Гастропротектори (фосфолюгель, відва насіння льону, мукоген).
ЛІТЕРАТУРА
Харкевич Д.А. Фармакология . – Москва: Наука, 2010 .- 688 с.
Могош Г. Острые отравления.- Бухарест, 1984.-579
Трахтенберг И.М. Проблема нормы в токсикологии.-Москва: медицина, 1991.-121 с.
Чекман И.С., Беленичев И.Ф., Викторов А.П. и др. Побочное дествие ЛС и фармакологический надзор за безопасностью применения лекарств.- Киев, ГФЦ МОЗ Украины, 2007.-177 с.
Дроговоз С.М. Побочное действие лекарств.- Харьков, 2010.-277 с.
Міжнародна економіка як складова економічної теорії
Міжнародна економіка у вузькому розумінні-як складової теорії ринкової економіки, що вивчає закономірності взаємодії господарюючих суб’єктів різної державної приналежності в сфері міжнародного обміну товарами, руху факторів виробництва та формування міжнародної економічної політики держав.
Міжнародна економіка у широкому розумінні– це теорія, застосовувана для вивчення економіки сучасного взаємозалежного світу.
Міжнародна економіка -частина теорії ринкової економіки, яка вивчає закономірності взаємодії господарських суб’єктів різних державних належностей в області міжнародного обміну товарами, руху факторів виробництва, фінансування і формування міжнародної економічної політики.
Риси міжнародної економіки:
- розвинута сфера міжнародного обміну товарами на базі міжнародної торгівлі;
- розвинута сфера міжнародного руху факторів виробництва (капітал, робоча сила, технології);
- міжнародні форми виробництва на підприємствах, розміщених у декількох країнах (транснаціональні корпорації);
- самостійна міжнародна фінансова сфера, що не пов’язана з обслуговуванням ні міжнародного руху товарів, ні руху факторів виробництва;
- системи міжнаціональних і наднаціональних, міждержавних і недержавних механізмів міжнародного регулювання в цілях забезпечення збалансованості і стабільності економічного розвитку;
- економічна політика держав, що випливає з принципів відкритої економіки.
Об’єкт міжнародної економіки є світове господарство, під яким розуміється сукупна система окремих країн, які приймають участь у міжнародному розподілі праці та пов’язані системою міжнародних економічних відносин.
Суб’єкти міжнародної економіки:організації, діяльність яких виходить за національні кордони: міжнародні організації; спільні підприємства; державні органи тощо.
Регулювання відносин між цими суб’єктами здійснюється:
- на національному рівні – державою,
- на регіональному – органами регіонального співробітництва,
- на глобальному – всесвітніми організаціями.
Методологічною основою міжнародної економіки є політична економія і матеріалістична діалектика. Політична економія забезпечує міжнародну економіку загальними методологічними принципами конкретно-економічного аналізу, сприяє піднесенню теоретичного рівня її. Зі свого боку, міжнародна економіка виступає своєрідним продовженням і конкретизацією положень політичної економії стосовно міжнародних економічних відносин.Міжнародна економіка тісно пов'язана і опирається на такі економічні, дисципліни, як основи економічної теорії, економічна географія, мікроекономіка, макроекономіка, розміщення продуктивних сил, міжнародні економічні відносини, а також міжнародні відносини та міжнародне право. Міжнародна економіка – тотожна поняттю світове господарство, а тому вона є складовою частиною економічної теорії. В основи економічної теорії входять мікроекономіка, макроекономіка та міжнародна економіка (мегаекономіка). Міжнародна макроекономіка– частина теорії міжнародної економіки, яка вивчає закономірності функціонування відкритих національних економік і світового господарства в цілому в умовах глобалізації фінансових ринків. Міжнародна мікроекономіка-розкриває закономірності руху конкретного товару та факторів його виробництва у міжнародному масштабі.
Дата добавления: 2014-12-21; просмотров: 959;