Заборонені та непридатні до використання пестициди
Заборонені та непридатні до використання пестициди складають окремий клас високотоксичних відходів, що становлять підвищену небезпеку для здоров'я людини та навколишнього природного середовища.
Ці відходи можна умовно розділити на три групи:
1. Заборонені до використання.
2. Непридатні до використання через закінчення термінів придатності та гарантійних умов зберігання або через зіпсованість унаслідок незадовільних умов транспортування та зберігання.
3. Пестициди невідомого складу— не ідентифіковані через втрачені маркування та документацію або такі, для яких неможливо визначити первинний склад та призначення, хімічні сполуки та їх суміші.
Стійкими органічними забруднювачами (СОЗ) називаються сполуки, стійкі до розкладу, які мають здатність накопичуватися в довкіллі та біоакумулюватися через їжу. Ці речовини становлять постійний ризик для здоров'я людини і тварин та призводять до погіршення стану довкілля. Разом із тим вони значно посилюють вплив інших несприятливих чинників на стан здоров'я людей та тварин, збільшують ризик виникнення різних вроджених вад і зростання дитячої смертності. Токсичні хімікати викликають ракові захворювання, порушують нервову систему та послаблюють імунну. Негативним є факт концентрування СОЗ в організмі шляхом біоакумуляції— через нерозчинність уводі ці сполуки швидко адсорбуються в жирових тканинах, де їх концентрація іноді сягає значних величин. Риби, хижі птахи, ссавці та організм людини складають єдиний харчовий ланцюг, тому кількість адсорбованих в одному організмі СОЗ може бути катастрофічною. У випаду, коли люди чи тварини змінюють місце, де вони живуть, СОЗ мігрують разом з ними і можуть бути виявлені в організмах людей чи тварин за тисячі кілометрів від знаходження первинного джерела забруднення.
Наявність СОЗ зафіксована в місцевості, де вони ніколи не випускалися промисловістю і не використовувалися на практиці.
Через значний негативний вплив СОЗ на глобальний стан довкілля постало питання про необхідність спільних дій міжнародної спільноти щодо заборони та зменшення використання СОЗ. Одним із результатів, цих зусиль стало прийняття Конвенції про СОЗ, згідно з якою 12 найбільш токсичних хімікатів повинні бути вилучені із використання в усьому світі. Разом з тим мають на увазі пестициди, промислові хімічні речовини та продукти їх окислення, а саме альдрин, гексахлорбензол, гептахлор, ДДТ, дільдрин, ендрин, мірекс, поліхлоровані дифеніли (ПХД), токсафен, хлордан.
Дата добавления: 2017-03-29; просмотров: 573;