Казначейство в системі перерозподілу внутрішніх грошових потоків у банку
Запропонований варіант перерозподілу ресурсних платежів і надходжень відповідає випадку, коли внутрішньобанківський рух коштів відбувається безпосередньо між функціональними підрозділами, без участі усередині банківського посередника – казначейства.
У випадку ж, коли казначейство існує усередині банку, банківські угоди укладаються між ним (казначейством) і функціональними підрозділами банку. Механізм такої взаємодії можна описати так: «Для здійснення внутрішньої угоди активний, пасивний підрозділ чи казначейство вносить заявку на ресурси. Для умовного банку запропонуємо спрощену заявку, що включає такі параметри:
· розміщення чи залучення коштів;
· сума (величина грошових ресурсів);
· процентна ставка;
· дата (час) постачання ресурсів;
· дата (час) повернення ресурсів;
· можливість повернення (одержання) коштів достроково з ініціативи активного чи пасивного підрозділу. У цьому випадку визначається:
· процентна ставка при достроковому поверненні;
· термін повернення після повідомлення про дострокове повернення [1].
Вважається, що вигідність внутрішніх угод пов'язана для підрозділів банку з можливою різницею в цінах на зовнішніх фінансових ринках і усередині банківських цін, а також з істотним зниженням ризику при операціях з казначейством.
З появою між учасниками внутрішньобанківського перерозподілу грошових потоків посередника – казначейства, оплата ресурсів, залучених одними підрозділами і розміщених іншими, може відбуватися не на основі безпосередньої вартості використаних ресурсів, а на основі розрахунку внутрішньобанківської трансферної ціни. Для визначення цієї трансферної ціни необхідно керуватися такими принципами:
1. Використання для цілей внутрішньобанківського трансферного ціноутворення даних системи управлінського обліку, що відбиває реальний стан угод і реальні грошові потоки.
2. Варіант трансферного ціноутворення вибирається керівництвом банку, виходячи з його цілей і аналітичних можливостей.
3. Максимальний облік специфіки роботи центрів прибутку з метою недопущення конфлікту інтересів як між окремими центрами прибутку, так і між ними і банком як єдиною корпорацією.
4. Система трансферного ціноутворення повинна бути по можливості не складною і зрозумілою для всіх учасників внутрішньобанківських угод.
5. При формуванні системи трансферного ціноутворення, крім чіткого розмежування в даному процесі функцій і повноважень центрів прибутку, необхідно встановлення чітких функцій і повноважень казначейства й аналітичної служби.
6. Необхідність порівняння при встановленні трансферних цін поточних і перспективних потреб і можливостей банку.
Дата добавления: 2017-05-18; просмотров: 359;