Садіння дерев і кущів.
Дерева і кущі можна садити весною і восени. Весною посадку розпочинають тоді, коли стан грунту дозволяє проводити роботи в полі. Краще всі посадкові роботи закінчити через 10 днів після початку польових робіт. У виняткових випадках дерева можна садити до моменту, коли розпочинають збільшуватися і розкриватися бруньки. При пізній же весняній посадці рослини погано приживаються, а частина їх гине.
Осінню посадку можна розпочинати, коли відбувається масове пожовтіння листя. Щоб не запізнитися з осінньою посадкою, не потрібно чекати того моменту, коли на саджанцях в розсадниках відпадуть всі листки. Дерева і чагарники можна садити за місяць до морозів, щоб на нарізах коренів до зими утворився калюс, а у деяких порід – і зачатки корінців. Всі рослини хвойних порід рекомендується висаджувати весною.
Сіянці листяних порід висаджують лісовисаджувальними машинами СЛЧ і СЛЧ-2. Перша може висаджувати один ряд сіянців з кореневою системою 10 см ширини і 30 см довжини при довжині надземної частини сіянця до 60 см. На машині працюють два саджальника, які подають рослини в робочі органи машини для посадки. Для нормальної роботи такої машини грунт повинен бути добре оброблений на глибину до 30 см.
Чотири-п"ятирічні дерева в групах, алеях висаджують під лопату. В кожну із посадкових ям ставлять кілок, до якого підв"язують посаджене дерево. В алейних насадженнях кілки виставляють в ямах в одну лінію. Вони повинні бути рівні, без сучків, без кори, товщиною 4-6 см і висотою 2 м. Дерева висаджують так, щоб кілки були з південної сторони дерев.
Восени за два-три тижні до посадки на дно ями необхідно насипати родючий грунт з верхнього шару і трохи ущільнити. Дерева перед посадкою оглядають, обрізують гострим ножем пошкоджені і довгі корені, а також обновлюють всі старі зрізи. В коренях укорочують довгі бокові відгалуження, а якщо потрібно – то і основний провідник. При висадці не можна допускати підсихання коренів.
Корені під час посадки розправляють руками у всі сторони і засипають поживним грунтом. Землю ущільнюють ногами починаючи від країв ями до дерева. Не досипаючи землю до верха, дерева поливають і, коли вода просочиться в грунт, яму засипають зовсім і роблять лунку. Навколо лунки насипають невеликий грунтовий вал.
Дерева не можна садити глибоко. Тому при садінні слідкують, щоб коренева шийка саджанця була вище рівня грунту на 3-4 см. Після осідання грунту в ямі разом з деревцем, коренева шийка буде на рівні грунту.
Кущі висаджують так же, як і дерева, але для них копають менші ями (30 x 30 см, 40 х 40 см) і не ставлять кілки.
При осінній посадці дерева і кущі на зиму підгортають грунтом на 15-20 см над кореневою шийкою. Це необхідно для попередження випирання коренів морозами і захисту їх від вимерзання взимку. Весною цей грунт обережно знімають і знову роблять лунку.
Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 1034;