Види декоративних насаджень
В залежності від характеру ділянки дороги і місцевих умов, декоративне озеленення може бути утворене у вигляді регулярних рядових або алейних посадок і ландшафтно-групових композицій з використанням декоративних дерев з красивими кронами і листям.
Найбільшого розповсюдження набули однорядні (алейні) насадження декоративних дерев по обидві сторони дороги, розташовані прямими лініями паралельно осі дороги. Такий спосіб озеленення доріг може бути використаний в місцях проходження доріг в рівнинній місцевості, на під"їздах до міст і населених пунктів і в самих населених пунктах.
Необхідно визнати, що регулярні посадки дерев занадто одноманітні. Тому їх можна використовувати тільки на окремих прямих і недовгих ділянках дороги. Ці лінійні посадки на певній ділянці дороги, як правило, із однієї породи дерев.
На великих перегонах, а також при під"їзді до населених пунктів, бажано висаджувати через певні проміжки інші породи у вигляді поодиноких екземплярів або невеликих груп, які б відокремлювались від загальної маси дерев кроною або листям. Особливо це потрібно робити для позначення перехресть, місць відпочинку, кривих. Прикладом такого порушення одноманітності регулярних посадок можуть бути посадки з деяким інтервалом окремих пірамідальних дерев. На ділянках доріг, які прокладені в пересіченій місцевості з різкою зміною форм рельєфу, рекомендується ландшафтно-груповий вид озеленення доріг. Висота таких груп дерев і чагарників, їх розміщення залежать від кліматичних умов і міри снігозаносимості доріг.
При цьому способі декоративного озеленення окремі ландшафтні композиції розміщують вільно і мальовничо на фоні оточуючої місцевості. Відстань між окремими групами і віддаленість їх від полотна дороги можуть бути різними в межах смуги відведення. З практики садово-паркового будівництва відомо, що ландшафтні групи більш декоративні і мальовничі, якщо вони знаходяться одна від одної не ближче трьох-чотирьох ширин їх поперечного перерізу. Для більшої контрастності в створюємих композиціях в інтервалах між окремими групами висаджують поодинокі екземпляри листяних або хвойних порід з пірамідальною, плакучою шаровидною формою крони, в залежності від рельєфу місцевості і структури декоративних груп.
Декоративне озеленення доріг за змішаним способом може проводитись в наступних варіантах:
а) ландшафтні групи розміщуються попереду регулярних насаджень або в спеціально створюваних розривах останніх;
б) ландшафтні групи з декоративних дерев можуть розміщуватись за лініями регулярних насаджень і проглядуватись через створювані в них розриви;
в) ландшафтні групи з декоративних дерев і чагарників створюються спеціально при наближені до перехресть регулярних насаджень з автомобільними дорогами і залізницями, з ярами, ріками та ін.
При створенні насаджень необхідно пам"ятати, що їх не можна влаштовувати безпосередньо біля перехресть доріг, з"їздів і на внутрішній стороні кривих малих радіусов. Ці місця треба залишати повністю відкритими, добре проглядуваними. Їх озеленюють за допомогою газоні і придорожніх квітників.
Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 863;