Охарактеризуйте основні властивості пилу.

Пил - основний шкідливий фактор на багатьох промислових підприємствах, обумовлений недосконалістю технологічних процесів. Природний пил знаходиться в повітрі в звичайних умовах мешкання людини в межах концентрацій 0,1-0,2 мг/м3, в промислових центрах, де діють великі підприємства, він не буває нижче 0,5 мг/м3, а на робочих місцях запиленість повітря іноді сягає 100 мг/м3. Значення ГДК для нейтрального пилу, що не має отруйних властивостей, дорівнює 10 мг/м3.

Основні властивості пилу:

- Густина пилу. , кг/м3, г/см3 є найважливішою характеристикою пилу і золи. Розрізняють дійсну, насипну та уявну густини. Насипна густина (на відміну від дійсної) враховує повітряний прошарок між частинками пилу. При злежуванні насипна густина збільшується в 1,2…1,5 раза.

- Дисперсність – характеризує розмір частинок пилу – є основним фактором при виборі пиловловлювача. Частинки промислового пилу мають різну форму (кульки, палички, пластинки, голки, волокна тощо). Частинки пилу можуть коагулювати і об’єднуватися в агломерати, тому поняття розміру частинок умовне.

За дисперсністю пил поділяють на 5 груп:

І – дуже високодисперсний, > 140 мкм;

ІІ – великодисперсний, = 40…140 мкм;

ІІІ – середньодисперсний, = 10…40 мкм;

ІV – дрібнодисперсний, = 1…10 мкм;

V – дуже дрібнодисперсний, < 1 мкм.

- Адгезійні властивості. Частинки мають схильність до злипання. Підвищена злипливість частинок може привести до часткового чи повного забивання апаратів. Чим менший розмір частинок пилу, тим легше вони прилипають до поверхні апарата. Пил, у якого 60..70% частинок мають діаметр 10 мкм і менше поводить себе як злипливий, хоча той же пил з розміром частинок більше 10 мкм має добру сипучість

- Абразивність частинок характеризує інтенсивність зношування металу при однакових швидкостях газів і концентраціях пилу. Вона залежить від твердості, форми, розміру і густини частинок.. Максимальне зношування металів спричиняють частинки золи з розмірами 90±2 мкм.

- Змочуваність частинок впливає на ефективність мокрих пиловловлювачів, особливо при роботі з рециркуляцією. При дотику поганозмочуваної частинки з поверхнею рідини частинка захоплюється цією поверхнею, але на протилежність легкозмочуваної не занурюється в рідину чи не обволікається краплиною рідини, а залишається на її поверхні. За характером змочування всі тверді тіла поділяють на три основні групи:

- гідрофільні матеріали – легкозмочувані: кальцій, кварц, більшість силікатів і окислених мінералів, галогени лужних металів;

- гідрофобні матеріали – поганозмочувані: граніт, вугілля, сірка;

- абсолютно гідрофобні: парафін, тефлон, бітуми.

- Гігроскопічність полягає у здатності пилу всмоктувати вологу. Залежить від хімічного складу, розміру, форми і ступеня шорсткості поверхні частинок. Гігроскопічність сприяє їх вловлюванню в апаратах мокрого типу.

- Електрична провіднсть пилу оцінюється за питомим електричним опором шару пилу , який залежить від властивостей окремих частинок (від поверхневої та внутрішньої електропровідності, форми і розмірів частинок), а також від структури шару і параметрів газового потоку.

- Електрична зарядженість частинок впливає на їх поведінку в газоходах і пиловловлювальних апаратах, на вибухонебезпечність і адгезійні властивості, в тому числі на сипучість пилу.

- Здатність до самозаймання і утворення вибухонебезпечних сумішей з повітрям залежить від хімічних і термічних властивостей пилу, від розмірів і форми частинок, їх концентрації в повітрі, від вологовмісту і складу газів, розмірів температури джерела загоряння і відносного вмісту інертного пилу. Здатність до самозаймання мають деякі пили органічних речовин, які утворюються при переробленні барвників, пластмас, волокон, а також пили металів: магнію, алюмінію і цинку. Мінімальні вибухонебезпечні концентрації завислого в повітрі пилу – приблизно 20…500 г/м3, максимальні – 700...800 г/м3. Чим більший вміст кисню в газовій суміші, тим можливіший вибух і більша його сила. При вмісті кисню менше 16% пилова хмара не вибухає.

 








Дата добавления: 2016-12-26; просмотров: 820;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.