Міжнародна організація праці та її вплив на розвиток соціально-трудових відносин
Міжнародна організація праці (МОП) — спеціалізована установа, утворена в 1919 р. (нині діє при Організації Об’єднаних Націй, що проголосила своєю метою вивчення і покращення умов праці та життя трудящих шляхом вироблення конвенцій і рекомендації з питань трудового заонодавства).
Головні цілі МОП — сприяння соціально-економічному прогресу, підвищенню добробуту й поліпшенню умов праці людей, захист прав людини.
Виходячи з цих цілей, основними завданнями МОП є такі:
· розробка погодженої політики й програм, що спрямовані на вирішення соціально-трудових проблем;
· розробка й прийняття міжнародних трудових норм у вигляді конвенцій і рекомендацій для здійснення визначеної політики;
· допомога країнам, що сприяють вирішенню проблем зайнятості та скороченню безробіття;
· захист прав людини (права на працю, на об'єднання, захист від примусової праці, дискримінації і т. ін.);
· боротьба з бідністю, за поліпшення життєвого рівня працюючих, розвиток соціального забезпечення;
· розробка програм стосовно поліпшення умов праці та виробничого середовища, техніки безпеки і гігієни праці, охорони та відтворення довкілля;
· сприяння об'єднанням працюючих і підприємців у їх роботі спільно з урядами щодо регулювання соціально-трудових відносин;
· розробка дій стосовно захисту найуразливіших груп працюючих (жінки, молодь, люди похилого віку, працюючі емігранти).
Вищим органом МОП є Міжнародна конференція праці. Галузеві комітети МОП створюються для обговорення на міжнародному рівні соціально-трудових проблем окремих, найважливіших галузей економіки. Регіональні конференції скликаються для підтримання постійного зв'язку МОП з різним регіонами світу та вивчення соціально-економічних змін, які там відбуваються. Адміністративна рада є виконавчим органом МОП, який спрямовує її роботу в період між конференціями, впроваджує її рішення, визначає порядок денний Конференції та інших нарад, спрямовує діяльність МБП та різноманітних комітетів тощо.
Україна є членом Міжнародної організації праці з 1954 р. З усіх
ухвалених МОП конвенцій, Україна ратифікувала 54 конвенції, з них 46 – чинні. За роки незалежності Україною ратифіковано 10 конвенцій. розвиваючи та долаючи недоліки національного законодавства у сфері праці, Україна сприяє розвитку та інтеграції національних соціально-трудових відносин у систему відносин, визнану світовим співтовариством.
МОДУЛЬ 2 ПРОДУКТИВНІСТЬ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРАЦІ.
Дата добавления: 2016-11-28; просмотров: 538;