Візуальний контроль спотворень сигналів шумами. Глаз-діаграми біполярних сигналів

При пороговому формуванні детектованих імпульсів, сигнал може бути відтворений без спотворень, якщо амплітуда відгуків А більша за порогове значення формувача. В противному випадку, коли А менша за Нпорогове, наприклад за рахунок міжсимвольної інтерференції, поява однієї помилки в БПН сигналі приводить до інверсії всієї наступної послідовності імпульсів, аж до появи наступної помилки.

В каналах інтегруючого типу рівень відтворюваного сигналу також буде зменшуватись під дією внутрішніх завад і міжсимвольної інтерференції. Однак це приводить до втрати тільки одного біта інформації. Вона може бути у вигляді втрати або появи хибної одиниці, якщо цей біт обмежений одиничним значенням, і хибного нуля – якщо він обмежений нульовими значеннями. Тому при кодуванні за методом без повернення в нуль найчастіше використовують кола інтегруючого типу.

 

Наглядно інформацію про міжсимвольну інтерференцію дають так звані глас- діаграми. Це зображення відтвореного сигналу на екрані осцилографа, коли його розгортка засинхронізована з тактовими імпульсами, тобто з швидкістю передачі цифрової інформації.

Для аналізу ймовірності передачі даних використовують псевдовипадкові послідовності символів, які відтворені за певним законом. Візуальне зображення накладання інформаційних символів відтворює так зване вікно детектування, в якому можна визначити як часові характеристики, так і порогове значення формуючого пристрою.

Міжсимвольна інтерференція проявляється у вікнах детектування у вигляді зменшення розмірів вікна як за амплітудою Н, так і за часом ΔТ. Ймовірність появи похибки буде мінімальною, якщо момент стробування збігається з тактовим моментом. При цьому існує деякий запас по часу в інтервалі ΔТ.

Збільшення швидкості передачі даних в каналах інтегруючого типу приводить до більш швидкого закривання вікна детектування по вісі амплітуд ніж по вісі часу.

Для передачі інформації необхідно, щоб виконувалась умова Найтвіста. Спектр сигналів повинен описуватися наступним виразом:

r – коефіцієнт згладжування.

 

 








Дата добавления: 2016-11-02; просмотров: 733;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.