ВИСНОВКИ З ДРУГОГО ПИТАННЯ. У 1921 р. було створено Комуністичну партію Китаю, малочисельну і таку, що на той період не користувалася особливою популярністю
У 1921 р. було створено Комуністичну партію Китаю, малочисельну і таку, що на той період не користувалася особливою популярністю. 8 вересня 1923 р. до Китаю на прохання Сунь Ятсена, який просив надіслати йому людину, з якою він міг би говорити англійською без перекладача, прибув агент Комінтерну М. Бородін, який став політичним радником Центрального виконавчого комітету Гоміньдану і радником Сунь Ятсена. Він організував співробітництво між Гоміньданом і Комуністичною партією Китаю. 20 січня 1924 р. відбувся 1 Всекитайський з'їзд Гоміньдану в Гуанчжоу. На з'їзді було прийнято курс на союз з китайськими комуністами і СРСР. 16 червня засновано Військову академію Вампу під проводом Чан Кайші. До першого набору було зараховано 400, до другого – 500, до третього – 800 і до четвертого – близько 2600 слухачів; при академії було створено два навчальні полки. До академії Вампу прибула велика група радянських військових радників. У жовтні 1924 р. до Гуанчжоу на посаду головного військового радника прибув Василь Блюхер.
ІІІ. ПИТАННЯ
ЯПОНСЬКА ОКУПАЦІЯ І ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА.
Восени 1931 року Японія напала на Китай. 18 вересня після серії провокацій японці перейшли у наступ, за короткий час окупувавши всю Маньчжурію. У березні 1932 року тут було проголошено прояпонську маріонеткову державу Маньчжоу-Го, яку очолив Айсиньгьоро Пуі - останній представник маньчжурської династії Цин. ліквідованої в роки Синьхайської революції.
За цих складних умов Чан Кайші був змушений боротися одночасно з трьома ворогами: зовнішньою японською агресією, спорадичними бунтами окремих мілітаристів на місцях та збройними силами компартії, які претендували на владу в країні. Він обрав політику компромісу з японцями, з мілітаристами вів справи залежно від конкретних обставин, а з комуністами жоден компроміс був неможливий. У 1934 році основні сили компартії було блоковано у провінції Цзянси. Однак керівництво компартії зуміло організувати прорив і після багатомісячного маршу привело війська на північний захід країни, у так званий "особливий район" з центром у місті Яньань. Ці події увійшли в історію компартії як "Великий похід". Чан Кайші планував продовжити боротьбу з комуністами і там, але тут збунтувалася низка його генералів, які вважали більш пріоритетним завданням замирення з комуністами і спільну боротьбу з японською агресією. В результаті Сі-анського інциденту було підписано угоду про створення єдиного фронту між компартією і Гоміньданом.
Уряд Чай Кайші ще під час Веймарської республіки одержував військову допомогу від Німеччини. З приходом до влади Гітлера допомогу було збільшено з метою боротьби з комуністами. У Китаї було створено заводи з виготовлення ліцензованого німецького озброєння, німецькі радники навчали особовий склад, до Китаю експортувалися шоломи, гвинтівки Gewehr 88 і 98, пістолети Mauser. Китай також одержував незначну кількість літаків Henschel, Junkers, Heinkel та Messerschmitt, гаубиць Rheinmetall і Krupp, протитанкові і гірські гармати, наприклад, Рак 35/36, з'явилися також легкі танки PzKpfw І.
25 листопада 1936 року Японія і Німеччина уклали Антикомінтернівський пакт, спрямований проти СРСР і комуністичного руху. 12 грудня 1936 року стався Сіанський інцидент, який примусив Чан Кайші об'єднатися з комуністами. 7 липня 1937 року з конфлікту біля мосту Лугоуцяо неподалік від Пекіна розпочалася "велика" війна між Японією і Китаєм. З цього моменту, на думку багатьох китайських істориків, починається Друга світова війна. 21 серпня 1937 року було підписано радянсько-китайський договір про ненапад, після чого СРСР став надавати військову й економічну допомогу уряду Чан Кайші (Китаю поставлялися літаки 1-16 та інша військова техніка, спочатку на боці Китаю воювали радянські льотчики). Німецьку військову допомогу Китаю було припинено.
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 746;