Вектори намагніченості та напруженості
Замкнений електричний струм в елементарному контурі (тобто у контурі дуже малих розмірів при порівнянні з відстанями до точок, в яких визначається магнітне поле ) називається магнітним диполем, який характеризується магнітним моментом. Магнітний момент - це векторна величина, яка дорівнює добутку струму на площину обмежену контуром цього струму, й направлена перпендикулярно до цієї площини. Позначається - , Ам2
,
де струм, А
- площа, обмежена контуром струму, м2
Геометрична сума моментів усіх диполів у матеріалі (наприклад, молекулярні струми в речовині) дає магнітний момент матеріалу - М, Ам2
,
де - n - кількість диполів у матеріалі.
Величину, яка чисельно дорівнює відношенню магнітного моменту тіла до його об’єму, називають намагніченістю тіла - .
де - об’єм тіла, м3
Разом з магнітною індукцією для характеристики магнітного поля використовують допоміжну розрахункову величину, яка називається напруженістю магнітного поля. Позначається - . Вона визначає залежність магнітного поля від форми провідника та сили струму.
де - відстань від провідника зі струмом до точки, в якій визначають
напруженість, м
Напруженість - це векторна величина, напрямок якої збігається з напрямком вектора магнітної індукції у середовищі з однаковими магнітними властивостями у всіх напрямках. В однорідному середовищі напрямок напруженості збігається з напрямком магнітної лінії у даній точці. Зв'язок між напруженістю магнітного поля та його магнітною індукцією встановлює формула:
Напруженість поля потрібно знати при розрахунках магнітних кіл електричних машин, електромагнітних апаратів й всюди, де лінії магнітної індукції проходять у матеріалах з різними магнітними проникностями. Напруженість поля в точках, розміщених на контурі, в загальному випадку має різне значення. Напруженість та індукція у вакуумі:
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 671;