Магнітне поле провідника зі струмом
Напруженість магнітного поля усередині прямолінійного провода зі струмом у точці, яка знаходиться від вісі провода на відстані меншою за радіус провода r :
Таким чином, напруженість магнітного поля у всякій точці усередині прямолінійного провода зі струмом пропорційна відстані до цій точки від вісі проводу. Тобто, у центрі (при =0) Н=0 та В=0. А напруженість на поверхні провода ( ):
буде найбільша для цього магнітного поля (де - діаметр проводу, м).
Напруженість магнітного поля навколо прямолінійного провода зі струмом у точці, яка знаходиться від вісі провода на відстані більшою за радіус провода:
Графік зміни напруженості магнітного поля усередині та поза проводу вказаний на рис. 3.1.
Рисунок 3.1 - Графік зміни напруженості магнітного поля усередині та поза проводу
Помножив значення отриманої напруженості поля на абсолютну магнітну проникність, визначимо магнітну індукцію за формулою:
Індукцію у всякій точці магнітного поля струмів, які протікають по двом проводам, визначають за геометричною сумою векторів магнітної індукції у цій точці:
В цьому випадку магнітне поле уявляють як результат накладення магнітних полей у першому та другому проводах. Поле паралельних проводів з однаково направленими струмами вказано на рис.3.2(1) та поле протилежно направлених струмів - на рис.3.2(2).
Рисунок 3.2 - Поле паралельних проводів з однаково направленими струмами (1) та поле протилежно направлених струмів (2)
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 722;