VII. НАСЛIДКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Залишкові зміни після вилікуваного туберкульозу:

- легенів: фiбрознi, фiброзно-вогнищевi, бульозно-дистрофiчнi, кальцинати в легенях і лімфатичних вузлах, плевропневмосклероз, цироз, наслідки хiрургiчного втручання (із зазначенням виду та дати операції) тощо;

- позалегеневої локалiзацiї: рубцеві зміни в різних органах та їx наслідки, звапнення, наслідки хiрургiчного втручання (з зазначенням виду та дати операції).

 

Методи рентгенологічної діагностики туберкульозу органів дихання.

Флюорографія.Принцип методу полягає в тому, що зображення грудної клітки її органів з флуоресцентного екрана фотографується на фотоплівку. Зараз застосовують крупнокадрову флюорографію (розмір кадрів 110 х 110мм). Перевагою цього методу перед рентгенографією є більша пропускна здатність, зменшення витрат на плівку. Недоліком залишається більше променеве навантаження.

Рентгенографія.

Оглядову рентгенографію проводять у прямій (передній і задній), боковій і косих проекціях. Для уточнення локалізації і характеру патологічного процесу використовують рентгенограму в боковій проекції. При первинних формах туберкульозу немає типової локалізації, але нерідко уражаються верхівковий (S1), задній (S2), передній (S3) сегменти, верхній сегмент нижньої долі (S6), а також S4, S5, а при вторинних – S1, S2, S6, інші сегменти значно рідше.

Прицільну рентгенографію проводять на обмеженій ділянці легень і в такому положенні хворого, щоб отримати найбільш оптимальне зображення патологічних змін, прихованих за кістковими утвореннями грудної клітки.

Томографія - це пошарове дослідження певного органа, зокрема, легень. Вона дозволяє детально вивчити структуру патологічного утворення на відповідній оптимальній глибині, яка вибирається за результатом бокової рентгенографії або рентгеноскопії. При томографії роблять знімки кількох шарів на різній глибині через кожні 1-2 см.

Комп'ютерна томографіябазується на математичному аналізі інтенсивності поглинання рентгенівських променів тканинами різної щільності і перетворенні їх в рисунок, який дає зображення поперечних шарів людського тіла на різних рівнях. Комп’ютерна томографія дозволяє уточнити локалізацію і поширеність патологічного процесу легень і середостіння, виявити невеликі зміни в плеврі, у внутрішньогрудних лімфатичних вузлах.

Фістулографія.Даний метод застосовують для обстеження хворих з трахеобронхіальними норицями. Хід нориці заповнюють контрастною речовиною, після чого проводять рентгенографію.








Дата добавления: 2016-08-07; просмотров: 574;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.